Aizvadītajā piektdienā Dzejas dienu notikums bija Ošupes pamatskolā. Viesu statusā bija kvēlas un reizē sirsnīgas dzejas autori Sarmīte Radiņa un Oļģerts Skuja no Madonas.
Atskatu pasākumā dāvāja Ošupes pamatskolas direktore Vēsma Masa: – Ne tikai dzejnieki bija interesanti. Tādas bija arī pasākuma vadītājas – Inuta Klevasa un Gita Jansone, kas vairāk iejutās dzejnieku lomā, humora noskaņā pieteica programmu, aicināja no katras klases pa diviem pārstāvjiem runāt mīļāko dzeju. Reizē ar to notika konkurss par labāko izpildītāju, un to vērtēja kupla žūrija – skolēnu domes pārstāvis Jānis Kļaviņš, ārpusstundu darba organizatore Iveta Skaba un latviešu valodas skolotājas Sarmīte Ščucka un Agita Prižavoite, kā arī Oļģerts Skuja un Sarmīte Radiņa.
Konkursā no katras klases piedalījās divi skolēni un arī pirmsskolas vecuma bērni, kas runāja tautasdziesmas par Latviju, jo konkursa tēma bija par Latvijas skaistumu, Latvijas dabu.
Skolas bibliotēka saņēma dāvanas no viesiem – Oļģerta Skujas un Sarmītes Radiņas jaunākās grāmatiņas ar īpašu novēlējumu: – Skaistākos mirkļus saveriet diegā, lai vēlāk var ieskatīties.
Vēsma Masa piebilda, ka skolā Dzejas diena notiek katru gadu, tad ciemos parasti ierodas dzejnieki novadnieki, vada dzejas stundu vai citādi rosina bērnus mīlēt un saprast dzeju.
Autore: ASTRA ZAGORSKA
OĻĢERTA SKUJAS foto