ĒRGĻU novadā tradicionālā lielā Ziemassvētku egle Ērgļos pie saieta nama tika iedegta trešās adventes priekšvakarā — 11. decembrī.
— Ar priekšnesumiem klātesošos iepriecināja visi trīs kultūras nama meiteņu ansambļi, sākot ar pašām mazākajām dalībniecēm. Bija arī jautras rotaļas, ko vadīja putns, kas ļoti atgādināja mūsu ērgli. Visi dedzinājām brīnumsvecītes, mazie bērni pušķoja egli ar jaukiem eņģelīšiem, un tad kopīgi aicinājām iedegties egli, kas arī lūgumam atsaucās un krāšņi izgaismojās vakara krēslā, — „Staram” vēsta saieta nama darbiniece Terēze Kaimiņa.
Pamazām skaistākajiem gada svētkiem pošas visā novadā, tā, piemēram, 17. decembrī kopā pulcēsies Ērgļu mākslas un mūzikas skolas kolektīvs. — Gatavojam Ziemassvētku uzvedumu „Ziemas pasaka”, kurā piedalīsies gan mūzikas, gan mākslas nodaļas audzēkņi ar muzikāliem priekšnesumiem, malā nestāvēs un līdzdarbosies arī skolotāji. Savas prasmes rādīs mūziķi, savukārt mākslas nodaļas audzēkņi ir iestudējuši deju, pirmo reizi notiks arī multiplikācijas filmiņas demonstrējums. Klātesošie varēs aplūkot arī audzēkņu darbu izstādi. Scenārija autore ir skolotāja Mārīte Taškāne. Šādu līksmu un priecīgu pasākumu, tuvojoties Ziemassvētkiem, mēs rīkojam katru gadu. Arī viesu parasti netrūkst, šajā reizē mūs allaž apciemo arī novada domes priekšsēdētājs, — par gatavošanos pasākumam informē Ērgļu mākslas un mūzikas skolas direktore Iveta Pedele, piebilstot, ka šajā mācību gadā mākslas nodaļā mācās 45 audzēkņi, bet mūzikas nodaļā — 29 audzēkņi.
Autore: BAIBA MIGLONE