Degumnieku pamatskolā adventa laikā notiek dažādi pasākumi, kas saistās ar gatavošanos Ziemassvētku eglītei, kā arī atbalstot labdarības pasākumus. Skolā aktīvi darbojas radošā “Rūķu darbnīca”.
Tuvojoties Ziemassvētkiem un gadu mijai, sirdis atplaukst un ikviens no mums sāk domāt par sirsnīgu un dvēselisku dāvanu saviem mīļajiem. Parasti sirsnīgākās dāvanas ir pašu gatavotās.
Degumnieku pamatskolas direktores vietniece Edīte Zaube pastāstīja: — Ziemassvētku gaidīšanas laikā jau no 1. decembra Degumnieku pamatskolā darbojas “Rūķu darbnīca” — prasmju un iemaņu stundas. “Rūķu darbnīcā” top Ziemassvētku rotājumi, apsveikuma kartītes u. c. Top brīnumi — eņģelīši un zvaigznītes, arī piparkūkas.
Kopā ar bērniem mazo ideju stūrīšos darbojas īpašie rūķi — skolotāji un vecāki ar praktiskiem padomiem.
Arī šogad 17. decembrī skolā notiks tradicionālā bluķa velšana un “melnās kastes” dedzināšana. Bluķa velšanai senlatviešu tradīcijās ir simboliska nozīme, kas satur lielu jēgu — nolikt malā visu, kas vecajā gadā bijis traucējošs, ne tik veiksmīgs, visu slikto, lai var iet pa gaismas ceļu nākamajā gadā. Kā jau katru gadu, 20. decembrī no rīta tiks aizdegta adventa ceturtā svecīte. Pēc tam sekos tikšanās ar priesteri Jāni Kolnu, uz ko aicināti jaunieši. 20. decembrī gan skolēnus, gan vecākus un vecvecākus pulcēs “Baltais rīts”. Tā jau ir tradīcija, kas pa baltiem lielceļiem ved uz skolu Ošupes pagasta labos cilvēkus. Skolēni sniegs koncertu.
Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA
AUTORES foto
AUTORES foto