8. decembrī Ērgļu vidusskola aicināja Ērgļu novada, kā arī kaimiņu novadu skolotājus no Madonas, Ogres, Cesvaines un Varakļānu izglītības iestādēm piedalīties projekta „Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes izveide Ērgļu vidusskolā” noslēguma seminārā.
Projekta vadītāja Inese Šaudiņa un projekta vadītājas asistente Inese Zlaugotne piedāvāja iepazīties ar projekta mērķi un rezultātiem projekta darba prezentācijā un kabinetu apskatē. Projekts tika realizēts par kopējo summu 98 392 LVL, izmantojot ERAF finansējumu un Ērgļu novada pašvaldības līdzfinansējumu. Tika veikta dabaszinātņu kabinetu un sagatavotavas renovācija par
12 831 LVL, matemātikas, bioloģijas, fizikas un ķīmijas kabinetu modernizēšana — aprīkošana ar iekārtām par 69 341 LVL, aprīkošana ar mēbelēm par 11 599 LVL.
Interaktīvo tehnoloģiju izmantošanas iespējas stundās — matemātikā 12. klasei demonstrēja skolotāja Maiga Picka, 9. klasei — Olga Elksne, ķīmijā 10. klasei — Ilze Eņģe, bioloģijā 12. klasei — Baiba Kaļva, fizikā 11. klasei — Anna Ieleja.
Uzaicinājumam atsaucās Ērgļu arodvidusskolas, Sausnējas un Vestienas pamatskolas skolotāji.
Pēc atklāto stundu vērošanas notika diskusija par mūsdienīgu dabaszinātņu stundu skolā un tehnoloģiju nozīmi tajā. Bija patīkami uzklausīt kaimiņu skolu kolēģu vērtējumu:
„Stundās varējām vērot IKT pielietojumu, praktisko darbošanos, saikni ar citiem mācību priekšmetiem. Tas ir apbrīnojams skolotāju darbs 2 mēnešos apgūt darbošanos ar jaunajām iekārtām. Ļoti skaisti izremontēti kabineti, nodrošināti ar mācību tehniskajiem līdzekļiem.”
„Ļoti jauka un saturīga pēcpusdiena. Ieguvums — dažādas idejas praktiskam darbam, ieskats, kādi ir mūsdienīgi ķīmijas, fizikas, bioloģijas un matemātikas kabineti.”
„Paldies par skolotāju darbu. Jauki, ka skolotāja strādā kā „cimds ar roku”. Jūtams, ka skolotāji to dara ikdienā.”
„Skolēni bija darbā tik aizrautīgi, ieinteresēti, zinoši, ka disciplīnas pārkāpumi nebija iespējami. Stundās bija redzams, cik daudz darba ieguldījuši skolotāji, lai bērniem būtu interesanti apgūt vielu.”
„Stundas pārdomātas, daudz dažādu metožu un paņēmienu, palīdz skolotājiem un arī skolēniem izmantot IKT un kļūt modernākiem, zinošākiem un vieglāk iekļauties turpmākajā mācību un darba dzīvē.”
Paldies Ērgļu vidusskolas matemātikas un dabaszinātņu skolotājām par atsaucību atklāto stundu sagatavošanā.
Semināra noslēgumā tika izdarīts secinājums, ka tehnoloģiju apgūšana prasa laiku un pacietību, taču rezultāts ir tā vērts. Kolēģi no kaimiņu skolām vienojās par turpmāku sadarbību dabaszinātņu mācīšanā un jauno kabinetu iespēju izmantošanu arī citu skolu mācību procesā.
Projekta vadības grupas vārdā — NESE ŠAUDIŅA un
INESE ZLAUGOTNE