Novembra beigās Rīgā nodibināta Latvijas ilgtspējīgas būvniecības padome (LIBP). Par tās asociēto biedru kļuvusi arī Ērgļu arodvidusskola.
Latvijas ilgtspējīgas būvniecības padome dibināta ar mērķi uzlabot jaunbūvju un līdz ar to vides kvalitāti valstī. Padome sniegs profesionālu būvniecības vērtējumu, izmantojot starptautiski atzītu vērtēšanas sistēmu BREEAM (British Research Establishment Environmental Assessment Method), ko testa režīmā Latvijā sāks izmantot jau 2011. gadā.
Padomes dibinātāji ir Latvijā pazīstamas būvniecības firmas, projektu atbalsta LR Vides ministrija. Dibināšanas sapulcē tika uzņemti vairāki asociētie biedri, tostarp Ērgļu arodvidusskola.
Ērgļu arodvidusskola jau iepriekšējā mācību gadā uzsākusi pamatīgu darbu ilgtspējīgas būvniecības jomā. Novadīti divi kursi „Energoefektīva renovācija ar ekobūvniecības paņēmieniem", kuros zināšanas un pieredzi guvuši dažādu Latvijas novadu arhitekti, būvnieki un citi interesenti. Mūsu arodvidusskola ir vienīgā Latvijā, kur jau tagad mācību programmās tiek iekļauti energoefektīvas būvniecības principi un audzēkņiem ir iespēja arī praktiski izmēģināt un papildināt savas prasmes.
Zaļās domāšanas un energoefektivitātes principi, par ko šobrīd ir aktuāli izteikties vietā un diemžēl arī nevietā, caurstrāvo visu mācību un audzināšanas procesu. Šogad esam izstrādājuši energoefektivitātes paaugstināšanas projektu dienesta viesnīcas un mācību darbnīcu ēkās, ko ir atbalstījusi Vides ministrijas kūrētā programma „Klimata pārmaiņu finanšu instruments". Nākamā gada pavasarī tiks uzsākta projekta īstenošana, un varēsim pārliecināties par zaļās domāšanas iedzīvināšanu praksē.
Autore: SANITA DĀBOLIŅA,
Ērgļu arodvidusskolas direktora vietniece
mācību un audzināšanas darbā