Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Pauž cieņu kuplām un stiprām ģimenēm

Redakcija

Autors • 08.12.2010.

Pauž cieņu kuplām un stiprām ģimenēm
Burtu lielums

Lai kopā ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru un viņa kundzi Lilitu Zatleri iedegtu Rīgas pils Ziemassvētku egli, pirmdien, 6. decembrī, bija uzaicinātas 24 Latvijas stiprās un kuplās ģimenes. Ielūgto daudzbērnu ģimeņu vidū bija arī Kalniņu ģimene no Madonas novada Praulienas pagasta.

Ziemassvētku egles iedegšanā piedalījās Guntras un Guntara Kalniņu ģimene, kurā aug četras meitas – Ginta, Sinda, Karīna un Unda.

Kalniņu ģimene dzīvo Praulienas pagasta lauku mājās "Krastiņi". Tētis Guntars ir SIA "GK dumper" valdes loceklis, uzņēmums ar speciālo tehniku sniedz pakalpojumus ceļu remontdarbos, bet māmiņa Guntra, kas apguvusi ekonomistes profesiju, strādā par grāmatvedi. Vecākā meita Ginta mācās Madonas Valsts ģimnāzijas 11. klasē, bet māsa Sinda – ģimnāzijas 9. klasē. Karīna ir Praulienas pamatskolas 2. klases skolniece, bet jaunākajai, Undai, ir 6 gadi, meitene vēl apmeklē Praulienas pagasta PII "Pasaciņa".

Egles iedegšanas pasākums, kur tradicionāli no visas Latvijas sabrauc kuplās un radošās ģimenes, vienlaicīgi ir uzmanības un cieņas izrādīšana mammām un tēviem, kas audzina no trim līdz deviņiem bērniem, tajā skaitā audžubērnus. Kā uzsvēra pasākumā, tieši atbildīgas ģimenes ir Latvijas pamats, jo kur gan citur smelties atbalstu, kur gūt dzīves gudrības un, galvenais, tuvākā mīlestības mācību.

Uz jautājumu par izjūtām, apmeklējot ģimenēm veltīto pasākumu Rīgas pilī, Guntra Kalniņa neslēpa, ka visi jutušies nedaudz nobijušies. – Svētku rīkotājiem tā jau ir tradīcija, bet mums tas bija satraucošs brīdis. Droši vien visiem pati nozīmīgākā bija kāpšana pār slieksni, kad pēc kārtas nosauca katru ģimeni un bija jāiet vieniem pašiem pa paklāju pie Valsts prezidenta. Satraukums bija jānoslēpj arī fotografēšanās brīdī – neesam pieraduši pie tādiem uznācieniem tik svinīgos apstākļos pilī.

Pārsteigums bija arī tas, ka pēc svinīgās daļas mūs sagaidīja liela svētku torte, ko grieza pats Valsts prezidents, bet kundze dalīja visiem pa gabaliņam – bez apkalpojošā personāla.

Ziemassvētku torti un citas dāvanas ģimenēm bija sarūpējuši Valsts prezidenta patronāžas projekta "Zaļā karotīte" produktu ražotāji.

Protams, visiem spilgtā atmiņā paliks arī Rīgas pils priekšā iedegtā egle, tās krāšņums. Tomēr, kā jau visiem, vislabākā vieta uz pasaules allaž ir mājas.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

TOMA KALNIŅA foto (Valsts prezidenta kanceleja)

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px