20. septembrī uz lauksaimniecības izstādi Čehijā brauc Madonas rajona interesenti, kas vēlas ko vairāk uzzināt par netradicionālo lauksaimniecību un ar to saistītajām nodarbēm.
Par to informē SIA "TD Sveķi" īpašniece Dzintra Karavaičuka:
– Izstāde notiek 22.-23. septembrī, un šajā pieredzes apmaiņas braucienā dodamies kopā ar Madonas LKB darbiniecēm Vitu Dīriņu un Diānu Zubarevu. Mācību brauciena izdevumi daļēji tiek apmaksāti no valsts subsīdijām, kam pieteikumu uzrakstīja Madonas LKB speciālisti. Čehijā pasākumā lauksaimniekiem būs mācību semināri, izstādē ceram redzēt dažādas dzīvnieku šķirnes, apskatīties dažādus augus, alternatīvās nozares, arī kaut ko iegādāties. Ir vēlme arī kaut ko atvest uz Latviju. Konsultāciju biroja speciālisti ir sarunājuši ekskursijas, un Polijā paviesosimies kādā zemnieku saimniecībā.
No SIA "TD Sveķi" uz Čehiju kvalifikācijas paaugstināšanas nolūkā dosies arī zootehniķe Vita Kangare, tehnoloģe Rigonda Sirsniņa, lai izpētītu, kā čehu zemē attīsta bioloģisko saimniekošanu. No mūsu rajona pagastiem Čehijas brauciena grupā pavisam ir 20 interesentu, kas ir izvēles priekšā, vai palielināt lopu skaitu, vai palikt mazajiem saimniekiem. Ja kaut ko kardināli vēlas mainīt savā saimniecībā, tad grib vairāk izzināt šo jomu.
Autore: IVETA ŠMUGĀ