2. decembrī Madonas sporta centrā Swedbank Jaunatnes basketbola līgā notika šogad pēdējā un viena no trijām 1. divīzijas U-14 komandas spēlēm pašu mājās.
Pie mums ciemojās pagājušās sezonas 3. vietas ieguvēja komanda BS "Rīga/Pārdaugava" (3. BJSS).
Kā allaž jau pierasts pie gandrīz tukšām tribīnēm, zēnus bija grūti noskaņot, bet gribēšana ir ļoti liela, un cīņasspars arī šoreiz izglāba. Komandas līderiem neklājās viegli ne uzbrukumā (Z. Raimo), ne aizsardzībā (N. Stalīdzānam un E. Jesajanam). Toties labi, ka Ernestam Lazdupam beidzot šajā sezonā mājas grozi ņēma pretī viņa mestās bumbas, tas turpinājās pat uzbrukuma pēdējās sekundēs un kad rezultāts bija gana līdzīgs. Pretiniekus pieveikt tā pa īstam izdevās tikai pēdējā ceturtdaļā – 55 : 41 (E. Lazdups – 23 p.). Pēc uzvaras sekoja atslodze pirtī un baseinā atpūtas centrā "Efeja", žēl tikai, ka komanda ieradās nepilnā sastāvā, tādā veidā nestiprinot "komandas garu".
Ar 10 uzvarām un 2 zaudējumiem no 16 šīs vecuma grupas 1. divīzijas komandām ieņemam 3. vietu. Nākamās spēles ieplānotas 13. decembrī ar BS "Rīga/Rīdzene", 15. decembrī – ar "Valmieru", 17. decembrī – ar "Jelgavu" un 22. decembrī – ar Gulbenes komandu. Tā kā gada nogale puišiem būs ļoti saspringta, aicinu pievērst pietiekamu uzmanību mācībām un treniņdarbam, kā arī rūpēties par savu veselību, mazāk baudot ziemas priekus.
3. decembrī ABL komanda Madonas BJSS/SEB aizvadīja savu kārtējo izbraukuma spēli Salacgrīvā, kur mums nācās piedzīvot zaudējumu ar rezultātu 58 : 111 (H. Finķis – 18 p., R. Zemītis – 14 p.). Nākamās spēles paredzētas 12. decembrī Cēsīs un 16. decembrī Alūksnē. Startējot ar šādu jauno sastāvu šogad ABL sacensībās, komandas spēlētāju progress ir jau nedaudz pamanāms, jo jūtamākas drošākas darbības laukumā Jaunatnes līgā un mazāka pretinieku respektēšana.
4. decembrī 2. divīzijas komandas aizvadīja pēdējās spēles 1. aplī Gulbenē. "Gulbene" vismaz uz šo sezonu atgriezusies 2. divīzijā, bet ļoti jūtams spēlētāju rūdījums 1. divīzijā pagājušajā sezonā un basketbola tradīcijas šajā pilsētā. U-15 komanda visu spēli gulbeniešiem lika nervozēt un cīnīties par katru metru un bumbu laukumā, tikai mača izskaņā palaižot pretinieku lielākā vadībā un zaudējot ar rezultātu 48 : 59 (M. Liberts – 15 p., K. Bitels – 10 p.). Arī U-16 komanda, atrodoties vadībā visu spēli, maiņu trūkuma un nedaudz pieredzes trūkuma dēļ zaudēja mača beigās ar rezultātu 57 : 71 (M. Gailums – 20, R. Actiņš – 12 p.). Sliktāk gāja U-17 komandai, kas bez ierunām piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 55 : 99, un arī U-19 komandai, kas zaudēja ar 64 : 95.
2. divīzijā labi jānospēlē 2. apļa sacensībās, iespējams, U-15 un U-16 komandām "iekožot" gulbeniešiem, labi nospēlējot visām komandām ar "Daugavpili", "Rēzekni", "Alūksni" un citām. Jāsaglabā 2. vieta kopvērtējumā starp Austrumu sporta skolām un tālāk jau jācīnās gan atsevišķi komandām pārspēlēs, gan kopvērtējumā starp Latvijas klubiem un sporta skolām pārspēlēs par iekļūšanu 1. divīzijā jeb par pēc iespējas augstāku vietu skolu kopvērtējuma rangā.
11. un 12. decembrī uz svarīgām spēlēm jādodas U-12 un U-13 komandām, kur norisināsies pārspēles ar otras Austrumu apakšgrupas četrām labākajām komandām. Kopā katrā vecuma grupā sabrauks astoņas komandas (U-12 un U-13 – kopā 16 komandu), un norisināsies cīņa, lai iekļūtu labāko četru komandu skaitā. U-12 grupā būs cīņas ar "Valmieru", "Gulbeni", "Rūjienu", "Cēsīm", bet U-13 grupā –
ar "Rūjienu", "Valmieru", "Cēsīm", "Limbažiem/Salacgrīvu".
Autors: AGNIS BEĶERIS,
basketbola treneris
AUTORA foto