Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Sestdien iedegs Ziemassvētku egli

Redakcija

Autors • 01.12.2010.

Sestdien iedegs Ziemassvētku egli
Burtu lielums

Sestdien, 4. decembrī, pulksten 14 pasākumu karuselis tiks iegriezts Madonā, Saieta laukumā. Dienu pirms adventa otrās svētdienas pilsētā tiks iedegta lielā Ziemassvētku egle.

Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītājs Aldonis Rībenieks informēja, ka šoreiz vēl iedegs laukumā augošo egli, nākamgad esot jādomā par citu variantu. „Jāveido projekts, jādomā stratēģija, ko un kā darīt laukuma kopējā izskata ziņā. Dabiskā egle savu ir nokalpojusi, tā jāaizstāj ar citu. Jaunu egli varam stādīt, bet tā izaugs pēc 20 gadiem, tukšums līdz tam brīdim ir jāaizstāj."

Pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītājs pieredzes apmaiņā jau pabijis Jelgavā, tur Ziemassvētku egle tika montēta no vairākām mazām eglītēm. – Konstrukcija un ideja ir vienkārša, bet izpildījums Jelgavā izskatās smagnējs – konstrukcijā izmantotas 5 tonnas metāla, – komentēja Aldonis Rībenieks.

– Būs jābrauc pie Gunāra Ķirsona paskatīties, kā tiek montēta „Lido" egle, apkopojot redzēto, jāatrod savs variants.

Uz jautājumu, kāpēc egli nevar vest no meža, skanēja atbilde, ka tas nav vienkārši. „Nogriezt un egli nolaist mēs varam, bet, kā milzīgo egli no meža atvest uz Madonu, tā ir problēma. Bagātā Rīga to var darīt, Madonas novada pašvaldībai jādomā cits risinājums."

Saieta laukumu tradicionāli greznos arī adventa kompozīcija strūklakas vietā un gaismiņu virtenes starp apgaismes stabiem.

Savukārt par pasākuma scenāriju rūpējas Madonas kultūras nama darbinieki.
Tie madonieši un pilsētas viesi, kas svētkus izdzīvot ieradīsies jau pulksten 14, paužot morālu atbalstu līdzcilvēkiem un labestībai, Madonas novada pašvaldības ēkā varēs piedalīties Eņģeļu egles izrotāšanā labestības akcijas „Eņģeļi pār Latviju" zīmē.
Organizācija „Caritas Madona" aicina ikvienu, gan lielu, gan mazu, izgatavot savu eņģelīti un paņemt to līdzi. Akcijas noslēguma dienā, 19. decembrī, pašgatavotie eņģelīši kopā ar madoniešu labajām domām un vēlējumiem tiks nogādāti Rīgā.

No pulksten 14 pasākuma apmeklētāji Madonā varēs izpētīt Ziemassvētku tirdziņa piedāvājumu. Tas darbosies gan novada domes ēkā, gan Tirgus ielā 3, bijušā veikala „Papīrs" telpās. Būs oriģinālas lietas, ko veidojuši Madonas bērnu un jauniešu centra pulciņu dalībnieki, Madonas Valsts ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmumi, viens stūrītis Tirgus ielā 3 tiks atvēlēts Piparkūku darbnīcai, kur varēs glazēt piparkūku sirdis un par samaksu (Ls 0,50) gardo kārumu iegādāties.

Kinoteātrī „Vidzeme" savukārt būs skatāma Madonas bērnu un jauniešu gatavoto egļu izstāde. Pasākuma sponsori – SIA „ Ziemeļu nafta", AAS „Balta", „Latvijas Krājbanka" – piedalīsies zīmējumu konkursa vērtēšanā, pie Ziemassvētku egles uzņēmumu pārstāvji apbalvos labāko darbu autorus.

Pulksten 14; 14.40; 15.20 sāksies seanss „Ziema multfilmās"; pulksten 16.15 tiks rādīta filmiņa „Alise Brīnumzemē".

Kopīgās aktivitātes Saieta laukumā sāksies pulksten 14.30, kad uzstāsies folkloras kopas „Vērtumnieki" dalībnieki. No pulksten 15 līdz 16 sekos atrakcijas, dziesmas, dejas, runas un balvu pasniegšana. Pie bērniem ierasties solījies Sniegavīrs ar rūķu komandu, egles iedegšanai palīgos aicināts novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters.

Atrakciju dažādību („Uzticēšanās aiza", sniega bumbu hokejs, „žēlsirdīgais madonietis", foto paparaci, „Labo domu stūrītis", slidkalniņš, "Lāča miga", "Gāžam podus!") nodrošinās kluba „Ceļa meklētāji", BJC, Madonas pilsētas 1. vidusskolas un Madonas Valsts ģimnāzijas pārstāvji, "Caritas Madona". Skanēs dziesmu un deju sveicieni no popgrupas „Smaidiņš", grupas „Aliens", pirmsskolas izglītības iestādes „Saulīte" dalībniekiem.

Sniegavīrs pie Brīvā mikrofona dos iespēju ikvienam izteikt savu vēlmi un nosūtīt ziņu Ziemassvētku vecītim, dziedāt, skaitīt pantiņu, izteikt vēlējumu un kopīgi radīt svētku atmosfēru. Sasildīties un stiprināties varēs kafejnīcā „Kore" un „Stūrītis". Izturīgākos pulksten 19 Madonas kultūras namā gaidīs danču vakara norises.

– Tāpat kā veco gadu Saieta laukumā aizvadām kopā, tā, iededzot Ziemassvētku egli, būsim draudzīgi vienkopus, – ģimenes uz sestdienas aktivitāti aicina Madonas kultūras nama darbinieki. – Lai svētku prieks vairojas un nonāk pie ikkatra!

Autore: INESE ELSIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px