Šonedēļ mūsu reģiona iedzīvotāji un autovadītāji tā pa īstam varēja izbaudīt sniegu. Tos, kuri šādiem laikapstākļiem bija laikus gatavojušies, tie nepārsteidza nesagatavotus, taču šur tur varēja redzēt arī pa kādam no ceļa nobraukušam auto.
Piektdien, sazinoties ar satiksmes informācijas centru, noskaidrojām, ka Madonas apkārtnē situācija uz galvenajiem un nozīmīgākajiem reģionālajiem autoceļiem ir stabila un apmierinoša, taču uz vietējas nozīmes un mazāk izmantotiem autoceļiem var veidoties piebraukta sniega kārta. Dienas vidū, kad sniegs bija mitējies, lielākā daļa no uzturēšanas darbiem jau bija pabeigta – brauktuves atbrīvotas no sniega, apkaisītas ar pretslīdēšanas materiālu. Kopumā ceļi ir izbraucami, apgrūtināta braukšana vienīgi ir uz autoceļa A6 posmā no Jēkabpils līdz Ogrei. Kā zināms, šo ceļu izmanto daudzi mūsu novadu autovadītāji un sabiedriskais transports.
Sniegs kopš nedēļas vidus krāšņo arī Madonas pilsētas ainavu. Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītājs Aldonis Rībenieks „Staram" atzina, ka pirmajās sniegotajās dienās sniega tīrīšanas darbs ir sekmējies normāli, cik vien normāli tas darbu sākumposmā var iet.
– Tehnika darbam pašlaik ir sagatavota minimāli – viens sniega tīrītājs un viens kaisītājs. Uz ielām šobrīd vēl ir jātīra minimāli, izbraucām un pielīdzinājām arī tās ielas, kur nav asfalta seguma. Līdzīgi kā pagājušajā sezonā ietves nenotīrām līdz bruģim, bet sniegu nedaudz pieaudzējam. Kā jau jebkura darba sākums, arī šis nav viegls. Pagājušajā naktī jau pulksten 3 sākām darbu. Mašīna noplīsa jau pirmajā kilometrā. Neko darīt, sataisījām un strādājām gan vakar, gan šodien. Šajā darbā no tā, kā tehnika darbojas, arī viss ir atkarīgs, – pirmo dienu veikumu analizēja Aldonis Rībenieks.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS