Rīt, 26. novembrī, pulksten 18 Madonas mūzikas skolā tiks atklāta Madonas pūtēju orķestra mūziķes Sandijas Veipas fotoizstāde.
Izstādē būs skatāmi kadri no orķestra dzīves pāris gadu garumā.
Pasākuma laikā notiks arī Madonas pūtēju orķestra mājas lapas www.band-madona.lv prezentācija. Sarīkojumu kuplinās mūzikas skolas pūšamo instrumentu ansambļi. Jāpiebilst, ka kolektīvs gatavojas orķestra koncertam, kas plānots 18. decembra pēcpusdienā Madonas pilsētas kultūras namā.
Madonas pūtēju orķestris dibināts 1959. gadā. Pašlaik orķestrī spēlē 33 pūšamo instrumentu mūziķi no Madonas un tās tuvākās apkārtnes. 15 mūziķu mācās un strādā Rīgā. Lielākā daļa orķestra dalībnieku ir amatieri, bet vairāki mācās vidējās un augstākajās mūzikas mācību iestādēs. Gandrīz visi mūziķi ir absolvējuši vai mācās Madonas mūzikas skolā. Orķestrī spēlē vairāki Madonas mūzikas skolas skolotāji.
Madonas pūtēju orķestris izpilda dažādu laikmetu un stilu mūziku – baroku, tradicionālo pūtēju orķestru, akadēmisko mūziku, kā arī popmūziku, džezu un rokenrolu. Orķestris vienmēr ir centies paplašināt savu „spēles laukumu"un lauzt stereotipus, kuri pavada pūtēju orķestrus, – kad, kur un kas jāspēlē šādām muzikālām vienībām.
Orķestra diriģents ir Andrejs Cepītis, koncertmeistars – Ingus Akmentiņš.
Autore: INESE ELSIŅA