Madonas mākslas skolas jaunais mācību gads iesākās ar gatavošanos Latvijas profesionālās ievirzes mākslas skolu gleznošanas konkursam.
Konkursa otrā kārta notika 16. oktobrī pa reģioniem: Vidzeme, Kurzeme, Latgale un Rīgas reģions. Maksimālais audzēkņu – konkursantu skaits no katras skolas trijās vecuma grupās bija pa vienam. Mūsu skolas trīs audzēknes un pedagogi devās uz Rīgas Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolu. Audzēkņi izlozēja vietas pie uzstādījumiem, pēc paveiktā gatavie darbi tika nogādāti uz Ādažu mākslas un mūzikas skolu, kur kompetenta žūrija 22. oktobrī novērtēja izstādītos darbus. Mūsu pirmā kursa audzēkne Kristīne Briede Rīgas reģionā gleznošanas konkursā ieguva 3. vietas diplomu savā vecuma grupā.
23. oktobrī tika vērtētas mākslas skolu ekspozīcijas. Sešas labākās ieguva diplomus. Tajā skaitā arī Madonas mākslas skola – 5. vietas diplomu par sarežģītību un skanīgajiem sarkanajiem un zaļajiem toņiem audzēkņu mācību darbos.
Semināra darba kārtībā noklausījāmies un noskatījāmies vairākas prezentācijas, ko bija sagatavojuši mākslas priekšmetu pedagogi, kuri dalījās savā pieredzē ar vairāk nekā 160 semināra dalībniekiem no apmēram 60 mākslas skolām. Ceļojuma iespaidos pa Papua-Jaungvineju, kur vairāk nekā tūkstotis cilšu dzīvo akmens laikmetā un dažām ciltīm ir tikai zīmju valoda, kā arī par šīs zemes unikālo, vienreizējo floru un faunu ar mums dalījās un demonstrēja attēlus mākslinieks Juris Gagainis. Šis pasākums sniedza jaunus iespaidus, gandarījumu, kā arī prieku satikt kolēģus no citām mākslas skolām.
Autore: DZINTRA LIVMANE,
Madonas mākslas skolas
metodiskās komisijas gleznošanā vadītāja