Lāčplēša dienā Degumnieku pamatskolas bērniem un jauniešiem bija iespēja tikties ar dzejniekiem Salacgrīvas kultūras namā, piedaloties dzejas konkursā "Mani vārdi Latvijai".
11. novembrī radošākie un talantīgākie Degumnieku pamatskolas skolēni – Megija Rauza, Vendija Strode, Roberta Eglīte, Guntis Skudra, Jānis Šķēls, Viktorija Jaunzema, Anete Ņikiforova, Arnis Krēsliņš, Elvita un Linda Melngailes, Madars Grumovičs, direktore Ināra Logina un skolotāja Aija Ernstberga devās uz Salacgrīvu, kur piedalījās Vidzemes 4. patriotiskās dzejas festivālā. To rīkoja Salacgrīvas novada bibliotēka, biedrība "Salacas baseina bibliotēku apvienība "Salacas bibliotēkas"", bet dzejas-esejas konkursam bija dots patriotisks skanējums "Mani vārdi Latvijai".
Festivāls norisinās reizi divos gados, šogad vienlaikus ar festivālu noslēdzās dzejas konkurss skolēniem "Mani vārdi Latvijai", kad tika apbalvoti tā laureāti. Konkursā 3. vietu ieguva arī Degumnieku pamatskolas 4. klases skolēns Guntis Skudra.
– Svinīgo noskaņu radīja emocionālās dzejas rindas skolēnu izpildījumā. Priecājamies, ka tik daudz mūsu skolas bērnu piedalījās festivālā.
Pasākums bija emocionāls un skolēniem ļoti nozīmīgs patriotiskajā audzināšanā, – piedalīšanos dzejas festivālā novērtēja latviešu valodas skolotāja Ināra Logina.
Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA
ARŅA KRĒSLIŅA foto