Laikā no 4. līdz 7. novembrim Vidzemes tūrisma asociācija uzņēma Pēterburgas muzeju apvienības vadību Vidzemē.
Jau tūrisma izstādes „Invetex" laikā, kas notika oktobra vidū Pēterburgā, Vidzemes tūrisma asociācija izteica piedāvājumu apmeklēt Vidzemi. Muzeju apvienības pārstāves Jeļena Morozova un Ksenija Haritonova šo piedāvājumu izmantoja un četru dienu laikā apmeklēja skaistākās Vidzemes pilsētas (Gulbeni, Madonu, Ērgļus, Cēsis, Siguldu, Limbažus), apskatīja pilis – Cēsu, Cesvaines, Turaidas, Bīriņu un Igates, Ungurmuižu, Annas muižu Amatas novadā, kā arī Minhauzena muzeju. Madonā viesi piedalījās arī Imanta Lancmaņa gleznu izstādes atklāšanā. Īpašu interesi un izbrīnu izraisīja apmeklēto Latvijas muzeju infrastruktūra, kas, neraugoties uz samērā nelielo piedāvājumu, salīdzinot ar Pēterburgas megamuzejiem, ir ļoti augstā līmenī. Viens no apmeklējuma mērķiem bija, gatavojoties nākamajai tūrisma sezonai, kopīgi izstrādāt pievilcīgu tūrisma maršrutu, ko piedāvāt prasīgajam un zinošajam Pēterburgas viesim. Ar Vidzemes piedāvājumu viesi bija ļoti apmierināti, kā arī plānoja jau šā gada nogalē Latviju apmeklēt atkal.
Autors: RAITIS SIJĀTS
AUTORA foto