Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Noslēguma jampadracis „Meņģeļos”

Redakcija

Autors • 12.11.2010.

Noslēguma jampadracis „Meņģeļos”
Burtu lielums

6. novembra pēcpusdienā „Meņģeļu" sētā rosījās mūziķu „māmuļa" Annuža (muzeja darbiniece Inta) un „māsiņas" Milda un Līze (muzeja darbinieces Ieva un Kristīne).

Pa malu malām ieradās azartiskākie draugi un viesi no Ērgļu apkārtnes, kuri kopā ar Mildu un Līzi uzspēlēja bēniņos atrasto AN-PĒ-JU-PĀ ratu. Rata interesantais nosaukums radies no četru brāļu vārdiem: Andrejs, Pēteris, Juris un Pāvuls. Šo ratu iegriežot, dalībniekiem tika dots kāds uzdevums: jāmin mīkla vai senvārds, jādzied dziesma vai jāiet rotaļā. Pateicoties atraktīvajai publikai, uzdevumi tika veikli atminēti. Pasākuma gaitā tika apbalvoti labākie Ērgļu vidusskolas un Ērgļu mākslas un mūzikas skolas mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstādes dalībnieki. Visu vasaru muzeja apmeklētāji par šiem darbiņiem – zeķēm, cimdiem, spilveniem, šallēm, rotaslietām, dažādās tehnikās un materiālos darinātiem sienas dekoriem – balsoja, un gala rezultātā tika saskaitītas 823 balsojuma kartītes. Uz dažām kartītēm bija uzrakstīts – „visi darbi ļoti labi", „all is wonderful", „lai veicas!".

Lielu paldies muzeja „Meņģeļi" darbinieki saka visiem izstādes dalībniekiem: Ērgļu vidusskolas 2. klasei un audzinātājai Daigai Začai; 3. klasei un audzinātājai Sandrai Stankevičai, īpaši Jānim Serovam un Montai Purviņai; Ērgļu vidusskolas 5., 6., 7., 8. klases skolēniem; īpaši Beātei Rūnikai no 6. klases par darināto šalli un rāmīti; Santai Helēnai Pedelei no 7. klases par darinātajām zeķēm; Robertam Kristapam Koklačovam no 8. klases par darināto lellīti, kā arī Ērgļu vidusskolas skolotājām Ievai Rotai un Ilzei Eņģei un Ērgļu mākslas un mūzikas skolas mākslas nodaļas skolotājai Vizmai Veipai par atsaucību izstādes tapšanā.

Ņemot vērā muzeja apmeklētāju balsojuma rezultātus, 3. vietu ar 77 balsīm par darināto somu iegūst Laine Vīgube no 8. klases; 2. vietu ar 80 balsīm par sienas dekoru „Saule" iegūst Loreta Šmite no 5. klases; 1. vietu ar 159 balsīm par gleznu iegūst Līna Valdmane.

Liels bija pārsteigums, kad, atskanot klauvējienam pie durvīm, staļļaugšā ar tikko ceptu kliņģeri rokās ieradās mūziķu „māmuļa". Visi kopīgi muzejam veltījām apsveikuma dziesmu „Daudz baltu dieniņu". Svinības turpinājām, ēdot gardo kliņģeri un dzerot „Meņģeļu" pļavās lasīto tēju.

Skaisti tika aizvadīta muzeja „Meņģeļi" 20. darba sezona. Uz tikšanos nākamgad!

Mūziķu „māsiņas"
LĪZE un MILDA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px