Oktobra nogalē notika pirmo radošo darbu vērtēšana Veselības inspekcijas izsludinātajā konkursā 7.-8. klašu skolēniem „Nesmēķējošā klase". Šā gada septembrī savu apņēmību nesmēķēt izteica 266 klases, savukārt pirmajā radošajā sacensībā lielisku sniegumu par tēmu „Iepazīsimies – esam klase bez cigaretēm" demonstrēja 184 klases.
Pirmajā radošajā sacensībā klasēm bija jāiesūta plakāta vai cita formāta darba fotogrāfija un neliels apraksts par sevi. Darbos klases dažādiem mākslinieciskiem līdzekļiem attēloja tabakas negatīvo ietekmi uz veselību, bet aprakstos par sevi uzsvēra klases veselīgo dzīvesveidu, panākumus sportā un to, ka nesmēķē. Klašu atsaucība un darbu kvalitāte pozitīvi pārsteidza projekta organizatorus.
Vērtēšanā, piedaloties projekta organizatoriem un atbalstītājiem, par pirmās sacensības galvenās balvas ieguvēju tika atzīta Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas 7.a klase, saņemot kampaņas „HELP – par dzīvi bez tabakas" sarūpētās balvas. Veicināšanas balvas par lieliski paveiktu darbu saņems arī Madonas Valsts ģimnāzijas 7. klase.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS