Lai arī policija nepārtraukti informē par to, ka tiek rīkoti reidi, kuros kontrolē, kā tiek ievērots aizliegums tirgot alkoholu un tabakas izstrādājumus nepilngadīgām personām, un arī veikalos redzamā vietā ir izlikti paziņojumi, ka alkoholu un cigaretes nepārdod, „Ja Tev nav 18", situācija neuzlabojas.
Veicot kārtējos kontrolpirkumus, rezultāts ir un paliek nemainīgs – nepilngadīgajiem, pat tikai 13 gadu vecumu sasniegušiem jauniešiem, nav problēmu iegādāties ne cigaretes, ne degvīnu un stiprināto alu.
Katram pieaugušajam ir pienākums iejaukties, ja esat liecinieks tam, ka pārdevējs pārdod alkoholu vai tabakas izstrādājumus pircējam, kurš acīmredzami nav sasniedzis 18 gadu vecumu. Tāpat aicinājums noteikti informēt policiju, ja esat liecinieki tam, ka cigaretes vai alkoholu bērnam nopērk un nodod citi pieaugušie. Policija arī turpmāk darīs savu darbu, bet tas nedos rezultātus, ja aktīvi neiesaistīsies visa sabiedrība. Vēlamies sabiedrībā uzsākt diskusiju – kāds ir jūsu viedoklis un priekšlikumi, kas būtu jāmaina un kā uzlabot situāciju šajā ziņā?
Autore: DACE JUKĀMA,
VP Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas
vecākā inspektore