Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Saņem Ministru kabineta Atzinības rakstu

Redakcija

Autors • 04.11.2010.

Saņem Ministru kabineta Atzinības rakstu
Burtu lielums

Otrdien, 2. novembrī, Rīgā reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministre Dagnija Staķe ilggadējam Lubānas pilsētas un bijušajam Lubānas novada domes priekšsēdētājam Miķelim Gruzītim pasniedza Ministru kabineta Atzinības rakstu.

Šim apbalvojumam ilggadējo Lubānas pašvaldības vadītāju par nozīmīgu ieguldījumu Lubānas pilsētas attīstībā, Lubānas novada izveidošanā, kā arī Lubānas kultūrvides veidošanā un sakarā ar 70 gadu jubileju bija ieteikusi Lubānas novada dome. – Mēs gan būtu gribējuši Miķeli Gruzīti godināt plašākā lokā, teiksim, valsts svētku pasākumā 18. novembrī Lubānā, jo lubānieši lepojas ar savu ilggadējo pašvaldības vadītāju, kas devis neatsveramu ieguldījumu Lubānas novada attīstībā un savos garajos darba gados savā ziņā ir kļuvis par Lubānas novada sirdscilvēku, bet, tā kā šobrīd notiek valdības maiņa un apbalvojumu vēlējās pasniegt vēl pašreizējā reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministre Dagnija Staķe, tas notika ministres pēdējā darbdienā Rīgā, – vakar sarunā sacīja Lubānas novada domes priekšsēdētājs Tālis Salenieks, pievienojoties jau izskanējušajiem sveicieniem.

– Apbalvojuma pasniegšanas reizē līdz ar ministri Dagniju Staķi piedalījās arī RAPLM valsts sekretāre Laimdota Straujuma, Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis, viņa padomniece Olga Kokāne. Tie ir cilvēki, ar kuriem daudzus gadus esmu strādājis kopā, jo esmu bijis ne tikai pašvaldības vadītājs, bet darbojies arī Pašvaldību savienībā, esmu darbojies Latvijas attīstības plāna veidošanas grupā, piedalījies arī Pašvaldību likuma veidošanā, dažādās komisijās un komitejās. Tā ka bija, ko kopīgi atcerēties. Pašvaldību savienības priekšsēdis, starp citu, gan atzina, ka es savos 34 pašvaldības vadītāja amatā nostrādātajos gados esot pelnījis arī ko vairāk par Ministru kabineta Atzinības rakstu, jo principā viss mūžs veltīts dzimtā novada attīstībai. Bet es jau īpaši noskumis par to neesmu, ne jau pēc atzinības šajos gados esmu tiecies, – jautāts par izjūtām apbalvojuma pasniegšanas brīdī, atzina Miķelis Gruzītis.

– Lai gan sākumā varbūt grūti bija iedomāties savu dzīvi bez darba pašvaldībā, šobrīd jūtos apmierināts, ka nemēģināju iesaistīties kādā vēlēšanu apvienībā un kandidēt uz novada domi. Viss ir labi un tā, kā tam jābūt. Jā, varbūt es kaut ko gribētu darīt citādāk, bet, kā tagadējie deputāti spriež, tā jau ir viņu kompetence. Mierinājums ir tas, ka mūsu mazais novadiņš ir dzīvotspējīgs un lietas risinās, jo ir pierādījies, ka lielos novados tā dzīve nav nemaz tik rožaina. Dažs labs jau ir atdalījies, un dažs vēl grib atdalīties. Mēs, vēl otrdien ministrijā tiekoties, pārrunājām, ka savulaik ministra Māra Kučinska laikā piedāvātais 167 novadu modelis bija optimālākais. Kas attiecas uz Saeimu un valdību, es balsoju par Valdi Dombrovski, kaut vai tā iemesla dēļ, ka viņš tādā grūtā situācijā nebaidās uzņemties atbildību, jo vai tad viņam slikti bija Briselē? Viņš tomēr atnāca uz Latviju. Protams, problēmas „Vienotībā" pastāv un pastāvēs, bet, ja viņi paši sevi no iekšienes neuzspridzinās, tad kādu laiku turēsies. Savukārt zaļos un zemniekus Lembergs regulē. Tas ir mans subjektīvs viedoklis, bet dzīvosim – redzēsim, – spriež Miķelis Gruzītis, kad aizrunājamies par pašreizējo situāciju valstī.

Autore: BAIBA MIGLONE

Foto no RAPLM arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px