Pagājušās nedēļas nogalē Madonas sporta centrā norisinājās divi spraigi florbola mači, kuros saviem skatītājiem labu spēli centās parādīt Madonas florbola 1. un 2. līgas komandas.
Pirmā savus pretiniekus uzņēma 1. līgas komanda, kas tikās ar abu iepriekšējo sezonu 1. līgas uzvarētājiem – komandu „SK Cēsis/CB", kas savu sastāvu uz šo spēli bija pastiprinājusi ar trim virslīgas komandas spēlētājiem, kā arī Arti Malkavu, kas pagājušajā sezonā 40 gadu vecumā teica ardievas savai spēlētāja karjerai, taču, kā redzams, šosezon nolēma palīdzēt savas pilsētas 1. līgas komandai.
Pret favorītiem – bez respekta
Madoniešus spēcīgais cēsnieku sastāvs gan nenobiedēja, un jau 22. spēles sekundē, izmantojot burzmu vārtu priekšā, pēc Didža Dumberga piespēles vārtus guva Renārs
Vārsbergs. Ātrais vārtu zaudējums Cēsu florbolistus nedaudz atvēsināja, un pirmās trešdaļas sākums aizritēja visai piesardzīgā un mierīgā gaisotnē, taču astotajā minūtē viesi pēc mājinieku kļūdas savā zonā guva atbildes vārtus. Tiesa, madonieši jau pēc minūtes spēja atkal izvirzīties vadībā, kad ar precīzu metienu pretinieku vārtsargu pārspēja aizsargs Andis Stafeckis (Arvja Kreicberga piespēle). Tomēr perioda turpinājums mājiniekiem vairs nebija tik veiksmīgs, jo nepilnas minūtes laikā, atkal neprecīzi spēlējot savā aizsardzības zonā, divus pilnīgi identiskus vārtus (piespēle vārtu priekšā nepiesegtam spēlētājam) jau guva „SK Cēsis/CB" komanda. Pirmos no tiem guva jau minētais Artis Malkavs.
Otrajā trešdaļā viesiem – vēl vieni vārti, taču jau pēc minūtes rezultāta starpību līdz minimumam atkal samazināja Renārs Vārsbergs (Edgara Gailuma piespēle). Tomēr doties pārtraukumā ar cerīgo rezultātu 3 : 4 neizdevās, jo neilgi līdz otrās trešdaļas beigām, spēlējot vairākumā, viesi spēja gūt savus piektos vārtus. Ne pārāk cerīgi sākās arī spēles trešā trešdaļa, jo jau tās sākumā tika zaudēti arī sestie vārti. Taču par spīti tam komanda laukumā nespēlēja nokārtām galvām, bet centās izveidot bīstamus pretuzbrukumus un izmantot katru pretinieku kļūdu. Diemžēl daudzi metieni bija neprecīzi, bet citās situācijās bumbiņa spītīgi nevēlējās rast ceļu cēsnieku vārtos. Pārliecinoši spēlēja arī pretinieku vārtsargs. Neraugoties uz to, madonieši spēles galotnē tomēr spēja sarūpēt intrigu. Vispirms savus trešos vārtus spēlē pēc Guntara Kļaviņa piespēles guva Renārs Vārsbergs, bet viņa iesākto turpināja Didzis Dumbergs (Edgara Gailuma piespēle). Atlikušajās piecās minūtēs mājinieki vēl paguva izveidot vairākus bīstamus momentus pie pretinieku vārtiem, taču izglābties no zaudējuma neizdevās. Demonstrējot labu un skatāmu spēli, madonieši beigās ar minimālu rezultātu piekāpās spēcīgajai Cēsu komandai (5 : 6).
Gandrīz atdod uzvaru
Pēc nedaudz cita scenārija svētdien norisinājās šīs sezonas pirmā 2. līgas spēle, kad „Madona 2" pie sevis uzņēma komandu „Jaguāra ķepa".
Spēles sākums mājiniekiem padevās ļoti veiksmīgs. Pirmajās 10 minūtēs rezultāts uz tablo rādīja 5 : 0, un šķita, ka visi jautājumi par spēles uzvarētāju jau ir noņemti. Viesu komanda, paņēmusi pusminūtes pārtraukumu, spēja savākties, un tas deva rezultātu. Sākumā, spēlējot vairākumā, tika atgūti vieni vārti, bet līdz pārtraukumam – vēl divi. Otrā spēles trešdaļa skatītājiem vairāk paliks atmiņā ar vairākiem noraidījumiem, tai skaitā vienu 2 + 10, ko par nesportisku izturēšanos nopelnīja pretinieku komandas spēlētājs. Neraugoties uz savstarpējiem asumiem, otrā trešdaļa rezultāta ziņā bija diezgan līdzīga. Madonieši guva trīs vārtus, bet pretinieki – divus, kas pārtraukumā ļāva iet ar diezgan lielu rezervi – 8 : 5. Tomēr jau trešās trešdaļas sākums pierādīja, ka madoniešiem viegli neklāsies. Ātri tika zaudēti divi vārti, un rezultāts kļuva vairs tikai 8 : 7. Madonieši gan vienus vārtus vēl iemeta, taču „Jaguāra ķepas" spēlētāji jau pēc brīža atkal spēja pietuvoties vienu vārtu robežās. Spēles galotne pagāja ļoti nervozi. Mājinieki centās nosargāt minimālo pārsvaru un atbildēt ar pretuzbrukumiem, savukārt viesi izmisīgi meklēja iespējas rezultātu izlīdzināt, kas gan viņiem tā arī neizdevās. Spēles rezultāts – 9 : 8.
Madonas florbola komandā rezultatīvākais šajā spēlē ar diviem gūtajiem vārtiem un trim piespēlēm bija Raivis Kaspars, divi vārti un viena piespēle – Andra Levja kontā, savukārt Andis Aizpurietis, Mārtiņš Eleksis, Arvis Kreicbergs, Nauris Ezerlīcis un Romāns Babaks katrs guva pa vārtiem. Ar divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Uģis Melbārdis.
Nākamo spēli madonieši jau šopiektdien pulksten 20 aizvadīs Kalsnavā pret „FK Kalsnava". 1. līgā šonedēļ ir pārtraukums, tādēļ tuvākā spēle madoniešiem notiks 15. novembrī, izbraukumā tiekoties ar komandu „SK Babīte".
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
IMANTA PULKSTEŅA foto