Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Parakstīts līgums jaunā formā

Redakcija

Autors • 01.11.2010.

Parakstīts līgums jaunā formā
Burtu lielums

Lai parakstītu sadarbības līgumu starp Vaijes (Vācija) un bijušajā Madonas rajonā izveidotajām piecām pašvaldībām, oktobra pēdējā nedēļā Vaijē uzturējās Latvijas delegācija.

Līdz ar teritoriālo reformu mainījās līdzšinējais sadarbības līgums, kas ieguva jaunu formu. 26. oktobrī tika noslēgts sešpusējs līgums starp Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas, Varakļānu un Vaijes pašvaldībām. Svarīgajā mirklī klāt bija arī ilggadējie Vaijes pašvaldības draugi no Kulēnas (Francija) – pašvaldības vadītājs Kristofs Rouillon un Latvijas vēstnieks Vācijā Ilgvars Kļava.

Svinīgajās uzrunās visu minēto pašvaldību vadītāji – Madonas novada domes priekšsēdētāja vietniece Daiga Elga Ābola, Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats, Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis, Lubānas novada domes priekšsēdētājs Tālis Salenieks, Varakļānu novada domes priekšsēdētāja Modra Vilkauša un Vaijes pašvaldības vadītājs Franks Lemmermans – izteica prieku par jaunnoslēgto sadarbību un atzina, ka tas būs vērtīgs ieguldījums nākotnē un attīstībā. Var piekrist F. Lemmermanam, kas atzina, ka starp abām valstīm pastāv ne tikai savstarpēja uzticēšanās, bet patiesa draudzība. „Esmu pārliecināts, ka no tā ieguvēji būsim visi. Lai draudzība turpinātos, tā jāuztur, jākopj un par to jārūpējas." Madonas novada domes priekšsēdētāja vietniece Daiga Elga Ābola teica paldies vācu draugiem par sniegto palīdzību divdesmit gadu garumā. „Lielu atbalstu saņēmusi Madonas slimnīca, kad tā bija nonākusi grūtībās, humāno palīdzību saņēmušas vairākas iestādes, realizēta jauniešu izglītības ieguve Doilas skolā. Paldies tiem, kas veicinājuši un uzturējuši sadarbību divdesmit gadu garumā." Vieni no viņiem – vācu-latviešu draudzības biedrības vadītāji – Laimonis Sembergs no Latvijas puses un Manfreds Bekers no Vācijas puses. Viņi abi ļoti labi atceras sadarbības sākumu. L. Sembergs teica paldies viesģimenēm par sirsnīgo uzņemšanu un izteica prieku, ka „sadarbība no dažu ģimeņu saiešanas ir izaugusi par biedrību.

" – Par mūsu pirmajiem braucieniem uz Vaiji varētu interesantu grāmatu uzrakstīt, gan par 40 stundu ilgo stāvēšanu uz robežas un Jāņu svinēšanu, gan daudziem citiem piedzīvojumiem". Jautājot M. Bekeram, kā īsti sākusies sadarbība, viņš teica, ka tas bija 1989. gadā. „Tad Brēmenē viesojās Tautas deju ansamblis „Daile", un ar mākslinieciskā vadītāja Ulda Šteina palīdzību mēs atradām partneri Austrumos, ko mēs pirms tam arī meklējām. 1989. gada 23. jūnijā septiņiem vaijiešiem bija pirmais brauciens uz Madonu. Tas bija liels piedzīvojums, un mēs jutāmies kā piecdesmitajos gados pašu zemē. Es atcerējos savu bērnību. Bet galvenais, ko jutām, bija neizmērojamā un nesavtīgā latviešu sirsnība un viesmīlība. Tajos laikos bija grūti Latvijā ko dabūt, bet mūsu draugi atdeva visu, lai tikai viesiem sagādātu pašu labāko. 1990. gada 17. oktobrī tika noslēgts sadarbības līgums. 1992. gadā uz Vaiji brauca pirmā latviešu jauniešu grupa, lai mācītos un praktizētos mūsu skolās," – sadarbības sākumu īsi ieskicēja Manfreds Bekers.

Latviešu delegācija, kurā bija pašvaldību un biedrības pārstāvji, piecās dienās baudīja lielisku programmu, ko bija sagatavojuši vācu draugi, un sirsnīgi atvadījās īpašajā atvadu vakarā, lai satiktos atkal nākamgad Latvijā.

Autore: GUNA GRAUDIŅA

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px