Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Arī nākamgad iznāksim trīs reizes nedēļā

Redakcija

Autors • 01.11.2010.

Burtu lielums

jau informējām, piektdien „Latvijas Pasta" (LP) valdes priekšsēdētājs Aivars Veiss preses konferencē nāca klajā ar paziņojumu, ka ar 2011. gada janvāri pasta sūtījumus, presi un pensijas uz mājām piegādās tikai darbdienās.

„Latvijas Pasta" vadītājs uzsvēra, ka lēmums pāriet uz sūtījumu piegādi tikai darbdienās pieņemts ekonomisku apsvērumu dēļ, arī tāpēc, ka valsts iepriekšējos gados nav pilnībā kompensējusi pastam zaudējumus par preses piegādi. 2009. gadā pasts nav saņēmis 0,4 miljonus latu, bet šogad – 3,2 miljonus latu. Tas norādīts arī „Latvijas Pasta" paziņojumā „Staram", ko saņēmām vakar un kurā, neraugoties uz līgumu, kas ar „Latvijas Pastu" tika noslēgts pirms abonēšanas kampaņas sākuma, paredzot, ka „Stars" tāpat kā līdz šim iznāks otrdienās, ceturtdienās un sestdienās un šajā dienā pie abonentiem arī nonāks (izņemot teritorijas ārpus 5 bijušajā Madonas rajona teritorijā izveidotajiem novadiem), oficiāli tiek darīts zināms, ka ar 2011. gada 1. janvāri pasta piegāde sestdienās vairs netiks veikta.

Pasta vadītājs ir paziņojis, ka, atsakoties no pasta piegādes sestdienās, LP gadā var ietaupīt no 0,5 līdz 0,8 miljoniem latu. Šāda summa būs pietiekama, lai atjaunotu pasta darbiniekiem veselības apdrošināšanu. Toties galīgi netiek runāts par to, kādus sarežģījumus tas sagādās izdevējiem, un par to, ka, lai ko arī apgalvotu LP vadība, no tā tomēr cietīs piegādes pakalpojumu kvalitāte, jo līdz ar šo lēmumu tiks sagrauta līdzšinējā pieredze saņemt savā pastkastītē preses izdevumus arī brīvdienās, ņemot vērā, ka sestdienās iznāk gan nacionālās preses, gan 24 reģionālās preses izdevumi, tajā skaitā arī „Stars". Īstenībā to nevar nosaukt citādi, kā par vienpusēju diktātu, ko var atļauties tikai uzņēmums, kam ir monopolista privilēģijas. LP nostāja ir vairāk nekā augstprātīga, jo preses piegāde tomēr ir trešā nozīmīgākā ieņēmumu pozīcija, kas veido 11%-12% no visiem uzņēmuma ieņēmumiem.

Latvijas preses izdevēju asociācija (LPIA), kuras pārstāvji piektdien klātienē A. Veisam izteica asus pārmetumus, jau ir vērsusies gan pie Saeimā ievēlētajām politiskajām partijām, gan arī Satiksmes ministrijā ar lūgumu izvērtēt šo lēmumu. LPIA priekšsēdētāja vietnieks Guntars Līcis ir ticies arī ar Satiksmes ministrijas valsts sekretāru A. Matīsu un viņa vietnieku. Valsts sekretārs uzsvēris, ka, viņaprāt, šāds LP paziņojums ir pāragrs, jo akcionārs, kuru pārstāv Satiksmes ministrija, nav informēts par šādu būtisku izmaiņu. A. Matīss uzskata, ka šis jautājums vēl rūpīgi izvērtējams. Savukārt no Zaļo un Zemnieku savienības ir saņemts paziņojums, ka ZZS neatbalsta šo LP lēmumu. ZZS priekšsēdētājs R. Vējonis uzsver: „Šāds „Latvijas Pasta" lēmums ierobežos reģionālo laikrakstu darbību un konkurētspēju, kā arī liegs iedzīvotājiem saņemt informāciju savlaicīgi."

Izdevēji, protams, cer uz atbalstu un saprātīgu iznākumu, taču, ja arī šis „Latvijas Pasta" lēmums paliks nemainīgs, „Stars" arī nākamgad, kā jau to abonentiem ir solījis, iznāks trīs reizes nedēļā. Vienīgi sestdienas vietā, iespējams, būs piektdiena, kad līdz ar ierastajām tematiskajām lapām abonenti saņems arī TV programmu.

Autore: BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px