Iebraucot Varakļānos, nevar nepamanīt siltināšanas darbus vairāku iestāžu namos – Varakļānu kultūras namā, veselības aprūpes centrā, mūzikas un mākslas skolā, PII "Sprīdītis", novada domē un citur.
Kā apstiprināja Varakļānu novada domes izpilddirektors Māris Justs, darbi rit saskaņā ar Vides ministrijas un Varakļānu novada pašvaldības vienošanos, īstenojot projektu "Energoefektivitātes paaugstināšana Varakļānu novada pašvaldības ēkās".
– Projekta laikā tiks pabeigti Varakļānu novada četru izglītības iestāžu – mūzikas un mākslas skolas, pirmsskolas izglītības iestādes "Sprīdītis", Murmastienes pamatskolas, Stirnienes pamatskolas – un trīs sabiedrisko ēku – Varakļānu novada domes, Varakļānu veselības aprūpes centra, kultūras nama – renovācijas pasākumi.
Projektā paredzēts nomainīt jumtu, veikt bēniņu, ēku fasādes, pamatu siltināšanu, logu un durvju nomaiņu un citus energoefektivitātes paaugstināšanas darbus.
Siltināšanas pasākumi, palielinot ēku energoefektivitāti, ļaus samazināt siltumenerģijas patēriņu un ar to saistītos izdevumus Varakļānu novadā. Jau tagad, ieejot šajās iestādēs, ir siltāk, – sacīja izpilddirektors.
Projektu realizējot, Varakļānu novadam būtiski samazināsies izmaksas par siltumenerģiju, uzlabosies ēkas tehniskais stāvoklis un kvalitāte. Ēkas renovējot, tās tiks padarītas pievilcīgākas un iekļausies pilsētvidē.
Turklāt, kā skaidroja Māris Justs, projekta kopējās izmaksas būs ap 540 000 latu, kas ir mazāk, nekā sākotnēji plānots. Siltināšanas darbus visās septiņās iestādēs veic SIA "Selva Būve" strādnieki.
Vai izdosies siltināšanas darbus pabeigt līdz šā gada decembrim, kā plānots? Uz to Māris Justs atbildēja: – Ja laika apstākļi būs labvēlīgi, tad projektu izdosies pabeigt plānotajā laikā. Cerēsim.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto