5. novembrī Ļaudonas pagastā no iedzīvotājiem tiks pieņemtas nolietotās elektropreces.
– Šādu akciju Ļaudonas pagasta komunālā saimniecība rīko sadarbībā ar SIA „Madonas namsaimnieks". Ceram, ka viss izdosies, kā plānots, un piektdien, 5. novembrī, Ļaudonas pagastā ieradīsies SIA „Madonas namsaimnieks" transports, aprīkots ar nolietotu elektropreču savākšanai paredzēto konteineru, lai iedzīvotāji gan Ļaudonā, gan Sāvienā varētu nodot savu laiku nokalpojušos datorus, monitorus, veļasmašīnas, – „Staru" informē Ļaudonas pagasta komunālās daļas vadītājs Jurijs Simsons, uzsverot, ka nolietotās elektropreces nedrīkst būt izkomplektētas.
Viņš atgādina, ka nolietotās elektropreces no iedzīvotājiem 5. novembrī no pulksten 9 līdz 9.45 tiks pieņemtas laukumā pie pagasta kultūras nama; no 9.50 līdz 10.30 –
laukumā starp pagastmāju un bijušo veikalu Dzirnavu ielā; no pulksten 10.35 līdz 11 – Toces ielā pie autobusu pieturas; no 11.05 līdz 12 – laukumā pie veikala „Dīvari"; no 12.15 līdz 13 – Sāvienā pie veikala.
Informācija par akcijas norises vietām un laiku ir publicēta arī Ļaudonas pagasta pārvaldes avīzes „Ļaudonas Vēstis" oktobra numurā.
– Nolietoto elektropreču nodošana ir diezgan aktuāla problēma, bet, neraugoties uz to, ir grūti prognozēt, cik daudz iedzīvotāju izmantos šo iespēju atbrīvoties no savu laiku nokalpojušām lietām, īpaši tām, kuru uzglabāšana prasa diezgan daudz vietas. Tie, kam ir savs transports, nolietotās elektropreces paši aizved uz Madonu, SIA „Madonas namsaimnieks" bāzi, kur tās var nodot arī ikdienā. Šī ir laba iespēja tieši tiem, kas nolietotās elektropreces paši nevar nogādāt Madonā, – atzīmē Jurijs Simsons.
Vaicāts, vai Ļaudonas pagasta iedzīvotāji ar nolietotām elektroprecēm nepiesārņo dabu un neizmet tās, kur pagadās, Ļaudonas pagasta komunālās saimniecības vadītājs atzīst, ka tā iedzīvotāji tomēr nedarot.
– Gadās, ka kāds tās aizved uz atkritumu izgāztuvi un tur nomet, bet tās ātri no turienes tiek savāktas, – piebilst Jurijs Simsons.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA