SARKAŅU pagasta Aleksandra Bieziņa muzejā "Jaundilmaņos" joprojām tiek gaidīti apmeklētāji. Atskatā vērtējot aizvadīto vasaru, muzeja vadītāja Ingrīda Pureniņa saka: – Vienmēr jau gribas, lai apmeklētāju pulks būtu vēl kuplāks, tomēr nevaru žēloties, ka būtu maz viesu un notikumu.
Pirms 20 gadiem tika parakstīts dokuments par muzeja izveidošanu profesoram Aleksandram Bieziņam Sarkaņu pagasta "Jaundilmaņos". Tas bija viens no vēstures notikumiem, ko šogad pieminējām. Toreiz tā iniciators un materiāli atbalstītājs bija agrofirmas "Sarkaņi" vadītājs Jānis Rauda. Ideja izveidot piemiņas istabu bija radusies Bērnu klīniskajai slimnīcai kopā ar Medicīnas vēstures muzeju, tālāk tā attīstījās par muzeju. "Jaundilmaņi" ir Bieziņu dzimtas īpašums, bet tagad – valsts īpašums, jo viņi to dāvinājuši valstij, ģimene savu īpašumu uzdāvināja Medicīnas vēstures muzejam.
Šovasar galvenais publiskais pasākums muzejā bija novadnieka Aleksandra Bieziņa 110 gadu jubilejas atzīmēšana augusta beigās. Piedalījās un atmiņās dalījās Bērnu klīniskās slimnīcas vadošie ārsti, bijušie un tagadējie ārsti, pacienti, vietējie iedzīvotāji, kopā ap 70-80 cilvēku. Madonietis, profesors, bērnu ķirurgs, Bieziņa skolnieks un viņa darba turpinātājs Jānis Gaujēns teica akadēmisko uzrunu. Viņam šogad – 75 gadu jubileja. Vasara pagājusi ikdienas darbā, sagaidot apmeklētājus. Tagad gaidām skolēnus, kas dosies "pretī zelta rudenim", un citus interesentus. Tikai pirmdienās un otrdienās muzejs nav atvērts. Pirmajā stāvā ir pamatekspozīcija, bet otrajā – mūsu pagasta cilvēka Ilmāra Drīliņa un viņa dzīvesbiedres Ilonas fotoizstāde.
Autore: ASTRA ZAGORSKA