Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Pašdarbnieki aicina jaunus dalībniekus

Redakcija

Autors • 25.10.2010.

Burtu lielums

Meirānos dzīve kļuvusi rimtāka un ikdienišķāka. Varam atviegloti uzelpot, jo lauki un dārzi nokopti, raža iegūlusi apcirkņos. Iestājoties tumšajiem vakariem, varbūt varam sākt kaut ko tādu, kam iepriekš neatlika laika, piemēram, iekļauties kādā no pašdarbības kolektīviem.

Meirānu tautas nama mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi aicina jaunus dalībniekus. Darbu atsākuši pašdarbības kolektīvi: vidējās paaudzes tautisko deju kolektīvs "Meirāni", ko vada Zigfrīds Gora, vokālais ansamblis "Kolibri" (vadītāja Rita Ivenkova), tradīciju kopa "Sietiņš" (vadītāja Velga Gavare), dramatiskais kolektīvs, ko vada Gunta Brieze. Šajos kolektīvos dalībniekus vieno ne tikai kopīgas intereses, bet arī patīkamā sabiedrībā pavadīts laiks.

Jau kopš pavasara darbojas jauns kolektīvs – tērpu teātris, kas radās pēc tautas nama pašdarbnieku iniciatīvas.

Ar novembri varēs doties arī uz radošās darbnīcas nodarbībām. Kā pastāstīja Meirānu tautas nama vadītāja Inga Aizsilniece, 10. novembrī visi aicināti uz pirmo nodarbību pavārmākslā, kur varēs apgūt tradicionālā suši pagatavošanu. Nodarbību vadīs Rīgas "Origo" centra suši meistars, pavārs Laimonis Gutāns.

16. oktobrī Meirānu tautas namā notika pašdarbnieku koncerts "Dzīves realitāte", kurā piedalījās Stirnienes tautas nama pašdarbnieki, Meirānu tautas nama jauktais vokālais ansamblis "Kolibri" un tērpu teātris.

Dramatiskais kolektīvs ar izrādi "Kredīts" ir pabijis Līgo, Degumnieku, Indrānu, Lubānas un Kraukļu tautas namā, tagad gatavojas izbraukumam uz Stirnieni.

Tradīciju kopa "Sietiņš" ar savu koncertprogrammu ciemojās Lubānas VSAC, savukārt 23. oktobrī dosies uz Mārcienu, kur šlāgeransamblis "Labākie gadi" atzīmēs piecu gadu jubileju.

Tautas nama vadītāja Inga Aizsilniece uzsver: – Šobrīd visaktuālākais ir ziņģu vakars "Ziņģēsim šo ziņģi no Miķeļiem līdz Mārtiņiem…", kas paredzēts 6. novembrī.

Visi kolektīvi intensīvi darbojas pie jauna repertuāra izveides valsts svētku un Ziemassvētku koncertam.

Novēlu visiem pašdarbniekiem, kolektīvu vadītājiem možu garu, radošu domu, kā arī gandarījumu un prieku par paveikto.

Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px