Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Nākamā valdība

Redakcija

Autors • 22.10.2010.

Burtu lielums

Jau vairākas nedēļas turpinās 10. Saeimā iekļuvušo apvienību un partiju pārstāvju sarunas par koalīcijas un nākamās valdības izveidi. Viedokli par iespējamās jaunās valdības tapšanas procesu, to, kādiem politiskajiem spēkiem, visticamāk, izdosies savstarpēji vienoties, lūdzu izteikt Aronas pagasta pārvaldes vadītāju Andreju Piekalnu un Ošupes pagasta pārvaldes vadītāju Aigaru Šķēlu.

Vairāk jādomā par valsti

– Savā ziņā valdības veidošanas procesu no malas varbūt ir pat vieglāk vērtēt. Jāņem vērā, ka 10. Saeimā būtiski ir pamainījies „Saskaņas centra" deputātu sastāvs. To pašu var teikt arī par apvienību „Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", kur dominē „Visu Latvijai!" politiķi, kas parlamentā vispār ir ievēlēti pirmo reizi, – uzsver Andrejs Piekalns. – Pagaidām tikai Zaļo un Zemnieku savienība ir nepārprotami paziņojusi, ka tā iesaistīsies valdības veidošanā. Tā vienmēr, pat neatkarīgi no tā, kādi politiskie spēki savstarpēji vienosies, būs viducī – gan tagad, gan arī pēc pusgada vai gada. Ja arī valdību veidos citi politiskie spēki, tur allaž kā tādi vēja rādītāji būs arī zaļie un zemnieki, lai kas atrastos vienā vai otrā pusē. Taču galvenais, lai partijas 10. Saeimā savā starpā tik ļoti vairs nekašķētos, bet vairāk domātu par valsti. Nebūtu arī slikti, ja koalīcijai izdotos atrast sadarbības modeli arī ar „Saskaņas centru", ar nosacījumu, ka tiktu saglabāta valstiskā stāja un nacionālā pašapziņa.

Reizēm varam tikai nojaust

– Mans subjektīvais viedoklis ir tāds, ka valdību noteikti vajadzētu veidot „Vienotībai" un Zaļo un Zemnieku savienībai, par pārējiem sadarbības partneriem vēl varētu domāt. Vēl jau ir laiks, un arī Valsts prezidents vēl nevienu oficiāli nav aicinājis veidot valdību. Grūtāk ir komentēt apvienības „Par labu Latviju", tāpat arī apvienības „Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" darbību parlamentā un valdībā, ka tikai nesanāktu kādi nesmukumi mums visiem sāpīgajos datumos, – atzīmē Aigars Šķēls. – Mēs no tālajiem laukiem reizēm gan varam tikai nojaust kādu nelielu daļiņu no visām tām politisko aizkulišu norisēm, kas notiek mūsu valsts galvaspilsētā. Mums bieži vien nekas cits neatliek, kā cerēt, ka kungiem Rīgā ir gudras galvas un viņi paši ar visu tiks galā. To, ko dara Valdis Dombrovskis, kādus nosacījumus izvirza potenciālajiem sadarbības partneriem, ne jau viņš viens pats ir izdomājis. Otra lieta, kas būtu jāvērtē, ir tā, cik stiprs ir mūsu mugurkauls, vai spējam turēties pretī tiem nosacījumiem, ko izvirza no dažādām pusēm un kuri mums ir nepieņemami.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px