MURMASTIENES pamatskolā 21. oktobrī, pateicoties Sorosa fonda programmā "Pārmaiņu iespēja skolām" apstiprinātajam projektam, notika izglītojoša lekcija skolotājiem un vecākiem. Skolas direktore Tāle Greine pastāstīja:
– Tā bija tikšanās ar Pedagoģiskās meistarības skolas lektoru Kasparu Bikši, kas mūsu skolā bija ieradies jau otro reizi. Šoreiz saruna bija par to, kā pašam sevi sakārtot, kā dzīvot ar labām domām, kā pelēkajā un drūmajā laikā nekļūt īgnam un vienaldzīgam, kā par sevi cīnīties. Skolotāji ne tikai klausījās, bet arī iesaistījās diskusijā. Kasparam Bikšem ir izdotas četras grāmatas, viņš strādā arī Dānijā, līdz ar to saruna izvērtās interesanta.
Vaicāta par atsauksmēm, Tāle Greine aizdomājās: – Vieniem patika, citiem nepatika, bet katrs aizgāja ar savu domu. Visiem, kas klausījās, nebija viegli daudz ko no sacītā pieņemt, kā arī mēģināt pārveidot sevi. Ļoti patika, kā sacīja kāda mamma: "Viņš mani pozitīvi uzlādēja." Ja tā, tad arī mērķis ir sasniegts.
Novembrī notiks šogad beidzamā projekta lekcija, bet arī nākamgad Murmastienes pamatskola būs to laimīgo skolu vidū, kas varēs izglītošanās iespējas izmantot.
Autore: IVETA ŠMUGĀ