Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Tīrības diena Daugavas krastā

Redakcija

Autors • 21.10.2010.

Tīrības diena Daugavas krastā
Burtu lielums

16. oktobra rīts sākās ar pirmo sniegu un uztraukumu – cik talcinieku šodien būs? Tomēr uztraukumam nebija pamata, jo ap pulksten 10 „Liepkalnos" ieradās liels pulks talcinieku.

Vairums bija no Madonas uzņēmuma „A. A. & Būvkompānijas", kas ir „Tīrības dienu" atbalstītājs, taču piedalījās arī talcinieki no Pļaviņām, Kokneses un Jēkabpils.

Lielākā grupa ar SIA „A. A. Mežmalas" vikingu laivu tika nogādāta uz Daugavas vidū esošo pilskalnu – Oliņkalnu. Ar četriem motorzāģiem un trimmeri salā tika izzāģēti bebru postītie un vējgāzēs sagāztie koki, kā arī izveidota taka apkārt salai. Tika sakopta arī vecā estrāde un pielasīti desmitiem maisu ar atpūtnieku atstātiem un Daugavas straumes atnestiem atkritumiem.

Četri talcinieki bija ieradušies ar kvadricikliem un piekabēm, tāpēc tika izveidotas četras grupas, kas devās savākt atkritumus gar Daugavas labo krastu no „Liepkalniem" līdz Vārpu līcim. Tika pielasīti simtiem maisu ar atkritumiem. Visvairāk piesārņotas bija samu zvejas vietas, kur var piebraukt ar automašīnām. Brīžiem gribējās emocionāli kliegt: „Latvieši, ko mēs darām ar māmuļu Daugavu?!"

Sakoptajās vietās uzlikām plakātus ar vēstījumu, ka šī vieta sakopta „Tīrības dienās". Varbūt tas kādu atturēs turpmāk piesārņot upes krastus, bet… varbūt pēc neilga laika plāksnes tiks salauztas.

Talcinieku pulciņš nav mūžīgie apkopēji, bet mēs dodam vēstījumu: „Tā nedrīkst apieties ar dabu!"

„Vai arī jūs esat tik aizņemti ar ikdienas rutīnu, ka aizmirstat, vai nekad neesat iepazinuši šīs planētas, uz kuras mums visiem jādzīvo, lielisko skaistumu? Vienalga, vai mēs sevi saucam par komunistiem vai kapitālistiem, hinduistiem vai budistiem, musulmaņiem vai kristiešiem, vienalga, vai mēs esam akli un klibi, vai veseli un laimīgi, šī planēta ir mūsu. Vai saprotat? Tā ir mūsu, nevis kādu citu planēta, tā ir ne tikai bagātnieku planēta, tā nepieder tikai varenajiem valdniekiem, valstu augstmaņiem, tā ir mūsu, Jūsu un mana planēta. Mēs esam neievērojami, tomēr arī mēs dzīvojam uz šīs planētas, un mums visiem jādzīvo kopā. Tā ir gan nabadzīgo, gan bagāto pasaule, analfabētu un izglītoto pasaule, tā ir mūsu pasaule, un es uzskatu, ka ir ļoti svarīgi izjust to un mīlēt šo planētu ne tikai mierpilnā rītā, bet visu laiku," tā par mūsu planētu izsakās indiešu domātājs Džidu Krišnamurti.

Liels paldies visiem talciniekiem un talkas organizatoriem! Paldies „Liepkalnu" kafejnīcas darbiniekiem par silto zupu! Paldies Haraldam Sīmanim par dziesmām!
Nākamajā rudenī tiekamies vēl lielākā pulkā!

Autors: ARVĪDS APFELBAUMS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px