Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Slēgs jaunu sadarbības līgumu

Redakcija

Autors • 21.10.2010.

Burtu lielums

Šosvētdien uz Vaijes pagastu (Vācija) dosies plaša delegācija no visiem pieciem bijušā Madonas rajona novadiem, lai svinētu savstarpējās sadarbības 20 gadu jubileju un parakstītu jauno sadarbības līgumu.

Kā zināms, Madonas rajona sadarbība ar Vaiji bija ilgstoša un tās laikā notika gan skolēnu, gan speciālistu un pašvaldības darbinieku pieredzes apmaiņas braucieni, gan savstarpēji kultūras pasākumi un citas aktivitātes. Kopš pagājušā gada viena Madonas rajona vietā Vaije ir ieguvusi piecus sadarbības partnerus – Madonas, Cesvaines, Lubānas, Varakļānu un Ērgļu novadu.

– Jau šā gada aprīļa beigās, visu piecu novadu vadītājiem Vaijē tiekoties ar vietējās pašvaldības vadību, tika panākta vienošanās, ka iepriekšējo gadu sadarbība tiek turpināta, tādēļ nepieciešams noslēgt jaunu sadarbības līgumu. Līguma parakstīšana tika ieplānota vienlaicīgi ar sadarbības 20. gadadienas atzīmēšanas pasākumiem, ko organizē paši vaijieši. Uz Vāciju dosies 20 Madonas-Vaijes draudzības biedrības biedru un tikpat daudz pārstāvju no novadiem – vadītāji, deputāti un nodaļu speciālisti, – informēja Madonas novada pašvaldības izpilddirektors Āris Vilšķērsts, kas pašvaldībā koordinē ar ārzemju sadarbību saistītos jautājumus.

Vaicāts par Vaijes apmeklējuma programmu, Āris Vilšķērsts atbildēja, ka tā no vaijiešiem vēl nav saņemta, taču var droši prognozēt, ka centrālais pasākums būs līguma parakstīšana, kā arī iepazīšanās ar pašvaldības personālu (tas lielākoties ir nomainījies) un darbu.

Āris Vilšķērsts atzina, ka būtisku izmaiņu turpmākajā sadarbībā ar Vaiji nebūs, lai gan dažas izmaiņas jaunajā līgumā tomēr ir.

– Centīsimies vairāk palīdzēt uzņēmējiem nodibināt kontaktus ar Vācijas pusi. Šobrīd ikviena iespēja eksportēt savu produkciju ir ļoti svarīga. Kopumā gan jāatzīst, ka sadarbības saturs gadu gaitā ir mainījies. Sākumā mūsu iedzīvotāji uz Vaiji brauca kā uz pilnīgi citu pasauli, tagad jau pieredzes apmaiņa notiek, pārņemot viens no otra labāko, uz līdzīgākiem pamatiem. Sadarbība turpmāk varētu vairāk kļūt divvirzienu, – atzina Āris Vilšķērsts.

Mūsu novadu delegācija, ko, visticamāk, vadīs Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs, uz Vaiji dosies šosvētdien. Tur uzturēties plānots četras dienas.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px