Madonas BJSS komandas turpina cīņas Swedbank Jaunatnes basketbola līgā.
12. oktobrī 1. divīzijas komanda U-14 vecuma grupā aizvadīja savu kārtējo cīņu izbraukumā, šoreiz Jēkabpilī. Ātrā un kļūdām bagātā cīņā madonieši bija pārāki ar rezultātu 70 : 29 (Z. Raimo – 21 p., N. Stalīdzāns – 19 p.).
14. oktobrī Madonas pilsētas sporta centrā savu pirmo spēli ABL aizvadīja mūsu Madonas BJSS/SEB komanda. Pirmie pretinieki bija komanda "Cēsis/Dārznieks". Mūsu komandai pirmā spēle izvērtās briesmīgi. Pieredzējušākie pretinieki mūsu jaunajiem nedeva nekādas iespējas normālam uzbrukumam, tāpēc arī metieni no spēles bija katastrofāli, un likumsakarīgi – zaudējums ar rezultātu 28 : 92. Jau 21. oktobrī pulksten 19 Madonā uzņemsim Alūksnes komandu.
16. oktobrī uz basketbola spēlēm devās U-14 komanda. Pulksten 4 no rīta izbraucām pie Latvijas čempioniem šajā vecuma grupā – Ventspils "Spars". Sākumā tika domāts, lai mēs neizgāztos 1. divīzijā, un papildus tika lūgts finansiālais atbalsts šai komandai, bet puiši pierādīja, ka basketbola pamatus esam apguvuši pienācīgā līmenī, lai čempionus apspēlētu ar rezultātu 54 : 44 (Z. Raimo – 18 p., N. Stalīdzāns – 16 p.). Pēc spēles devāmies nelielā ekskursijā uz ledus halli un lielo Olimpisko sporta centru, atpūtāmies un, lai ietaupītu līdzekļus un nebrauktu 2. aplī atkal garo ceļu uz Ventspili, spēlējām otro spēli. Spēlētāji bija paguruši, visu laiku atradās iedzinēju lomā, bet pēdējās 2 minūtēs izlīdzināja rezultātu. Atrodoties uz pacēluma viļņa, veiksme atkal bija mūsu sabiedrotā, un čempioni tika pieveikti atkārtoti – 56 : 50 (Z. Raimo – 26 p.).
Iespējams, tā bija kļūda, ka šajā pašā vakarā, atkal apvienojot tālākos izbraukumus, vēl devāmies uz Saldu, kur, noskatoties LBL-2 cīņu, vēl pulksten 19 spēlējām ar vietējo Saldus komandu. Puse spēles ritēja līdzīgi – 25 : 28, bet spēku bija patērēts pārāk daudz, un laukumā mācīties un gūt pieredzi devās rezerves spēlētāji. Beigās – likumsakarīgs zaudējums – 32 : 79.
Galvenais komandas mērķis šajā sezonā – no 16 spēcīgākajām šīs grupas komandām 1. divīzijā iekļūt starp 8 labākajām, veiksmīgi aizvadīt "play-off" kārtu un, kas zina, varbūt sarīkot Latvijas finālsacensības U-14 grupai Madonā.
Cīņu turpināsim Juglā un Ogrē, bet 2. divīzijas zēniem 23. oktobrī Madonā pretī stāsies Daugavpils U-16 un U-19 komandas.
Autors: AGNIS BEĶERIS,
basketbola treneris
Foto no personiskā arhīva