Nākampirmdien, 25. oktobrī, pulksten 18 Madonas kultūras namā notiks talantīgās pianistes Artas Arnicānes solokoncerts.
Koncertā tiks spēlētas Eiropas klaviermūzikas klasikas pērles, un tas tiks ierakstīts, lai vēlāk atskaņotu kādā no Radio Klasika programmām.
Pianiste Arta Arnicāne mācījusies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Teofila Biķa, vairākus gadus bijusi Gņesinu liceja audzēkne Maskavā, Krievijā. 2008. gadā ar maģistra grādu absolvējusi JVLMA profesora Sergeja Osokina klavieru klasi.
Papildinājusi prasmes Skotijas karaliskajā mūzikas akadēmijā Glāzgovā, kur ieguvusi maģistra grādu un diplomu atskaņotājmākslā. Pilnveidojusi profesionālo pieredzi pie profesora H. Frančeša Šveicē, kur Cīrihes Mākslu augstskolā iegūts solomākslinieces diploms (2010).
Ar panākumiem Arta ir piedalījusies starptautiskajos konkursos Eiropas valstīs, tajā skaitā Lielbritānijā, izcīnot 5 pirmās prēmijas. Arta ir J. Vītola 5. starptautiskā pianistu konkursa (2008) laureāte. Šajā gadā Arta ieguva divas pirmās prēmijas starptautiskajos pianistu konkursos Anglijā un Polijā, bet septembra nogalē kļuva par Prize Iturbi laureāti Valensijā, Spānijā.
Autore: INESE ELSIŅA