Velotūrisma attīstības konferencē, kas Igaunijas-Latvijas programmas projekta "Ar velo pa Vidzemi un Dienvidigauniju" ietvaros 22. oktobrī notiks Igaunijas pilsētā Valgā, piedalīsies arī Madonas novada delegāti.
Uz konferenci dosies Madonas novada pašvaldības tūrisma informācijas centra vadītāja, projekta koordinatore Sanita Soma, sporta kluba "Savējie M" vadītājs Juris Borovikovs, "Ķirsona muižas" pārstāves Inita Drevinska un Inese Āriņa. Aicināti arī Cesvaines un Ērgļu novada pārstāvji.
Par projekta "Ar velo pa Vidzemi un Dienvidigauniju" rezultātiem un turpmākajiem soļiem runās Vidzemes tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts, atziņās par kopīgā velomaršruta "Tour de LatEst" izveidi dalīsies Igaunijas velobraucēju biedrības "Vanta Aga" pārstāvis Rein Lepik. Ar priekšlikumiem, kā piesaistīt tūristus pārrobežas reģioniem, iepazīstinās Vidzemes Augstskolas pārstāvis Andris Klepers. Būs interesanti uzzināt par veloceliņu izbūvi Igaunijā, ko prezentēs Igaunijas Valsts ceļu pārstāvis Reigo Ude. Saistošus referātus būs sagatavojuši arī Eiropas Riteņbraukšanas federācijas, Vācijas Riteņbraukšanas federācijas un Somijas Velobraukšanai draudzīgo pilsētu apvienības pārstāvji, Nīderlandes Veluwe reģiona tūrisma informācijas centra viesi.
Autore: IVETA ŠMUGĀ