Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Atbildīgi par tiem, ko pieradinām

Redakcija

Autors • 13.10.2010.

Atbildīgi par tiem, ko pieradinām
Burtu lielums

Otrdien Madonas novada bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas telpās notika sarīkojums „Draugs, par kuru es rūpējos", uz ko ieradās 3., 4. klašu skolēni un arī kāds skolots četrkājains draugs.

Uzrunājot atnākušos skolēnus – suņu, kaķu, kāmju, žurku un citu dzīvnieku īpašniekus -, bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītāja Līga Fiļipova precizēja, ka tikšanās veidota tā, lai bērni izglītotos un ko vairāk uzzinātu par mājdzīvniekiem. Pasākumā piedalījās Madonas bērnu un jauniešu centra (BJC) pulciņa „Mācāmies kopā ar mājdzīvniekiem" skolotāja Inguna Tihomirova, dalībniece Rūta kopā ar suni Rikiju; par mājdzīvnieku turēšanas priekšnoteikumiem un kopšanu stāstīja veterinārārste Rudīte Ozoliņa, bet ar dziesmām visus iepriecināja grupas „Smaidiņš" pārstāves (vadītāja Solveiga Stafecka).

Skolotāja Inguna Tihomirova uzsvēra, ka suņiem ļoti būtiski būtu apmeklēt suņu skolu. „Skaistums ir ne tikai dzīvnieku ārējā veidolā, ļoti svarīgi, lai dzīvniekam atklātos arī prāts." Iepazīstinot skolēnus ar klātesošo suni, izskanēja fakti, ka Rikijs dzīvo Madonā, viņš ir bijis žurnāla „Astes" vāka modelis. Tika demonstrēts, kā Rikijs iet līdzās saimniecei, kā sasveicinās, sēž, apguļas, izpilda dažādas citas komandas. – Suns tika atvests uz Rūtas tēta darbavietu un paziņots, ka kucēnam nav saimnieka, varbūt kāds par viņu var apžēloties, – par četrkājainā likteni vēstīja skolotāja. – Rūtas ģimene par mazo bezsaimnieka kucēnu apžēlojās, un nu Rikijs no nesocializēta, maza suņuka izaudzis par brīnišķīgu aktieri. Protams, tas noticis, pateicoties meitenes darbam, jo gadu Rikijs mācās suņu skolā.

Lai pasākumā iesaistītu iespējami daudzus, tika uzdoti jautājumi, un par pareizu atbildi ikviens bērns varēja uzcienāt suni ar cepumu. Tika jautāts, kas sunim ir vairāk attīstīts – redze, dzirde vai oža; noskaidrots, ar kuru ķermeņa daļu suns parāda savas emocijas. – Ļaunu suņu nav, ir tikai slikti audzināti saimnieki, jo suņi ir jāskolo, – rezumēja Inguna Tihomirova. – Pirms ņemt mājās suni, daudz jālasa, jāsaprot, vai suns vispār jums ir nepieciešams.

Madonas bērnu un jauniešu centra metodiķe Līga Grāvīte vēstīja par zīmējumu konkursu, kas Madonas bērnu un jauniešu centrā notika 4. oktobrī. Zīmējumu konkurss „Mans mīlulis" bija veltīts Starptautiskajai dzīvnieku aizsardzības dienai, un tajā piedalījās Madonas novada 3., 4. klašu skolēni un mazpulcēni no Madonas pilsētas 2. vidusskolas, Ļaudonas vidusskolas, Barkavas, Bērzaunes, Lazdonas, Liezēres, Mārcienas un Praulienas pamatskolas. Konkursa tēma bija „Mājdzīvnieki un cilvēki", tika iesniegti 62 zīmējumi, tos vērtēja žūrija – Madonas BJC pedagogi. Viena no viņiem – Māra Evardsone – atzina, ka katrs bērns, kas zīmēja savu mīluli, to darīja ar mīlestību. Tika zīmēti suņi, kaķi, kāmīši, gotiņas, aitiņas, arī lauvas un mārītes. – Žūrijai vērtēt bija ļoti grūti, jo novērtēt mīlestību nemaz nevar, tādēļ vairāk vērtējām tieši māksliniecisko pusi: vai viss laukums ir noklāts ar krāsu, vai bērna mīlestība pret dzīvnieku izpaužas arī darbā, – stāstīja Māra Evardsone. Piecus konkursa dalībniekus viņa aicināja saņemt balvas. Labāko vidū šoreiz bija Sintija Iļjina, Rihards Sīpols, Paula Mežvinska, Laine Džeriņa un Laura Karpoviča.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 14.10.2010.

Autore: INESE ELSIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px