Eduards Veidenbaums reiz rakstīja: „pēc kaut kā cēla, nezināma sirds ilgojas…"
Stirnienes draudze gan skaidri zināja, pēc kā visu vasaru alka un ilgojās sirds – pēc sava mīļā, skaistā, skanīgā, lūgšanām un mīlestības pildītā dievnama. Tad nu mūsu trimdas brīdis ir beidzies un ar 25. septembri atkal esam atgriezušies baznīcā!
Visu vasaru ritēja remontdarbi, tādēļ dievkalpojumi notika gan draudzes mājā, gan baznīcas dārzā, gan kapusvētkos kapsētās. Šobrīd ir izremontēti un nokrāsoti griesti vidusjomā, izkrāsota un izgaismota centrālā altāra daļa. Darbi turpinās sānu jomos, kora telpās, nākamajā gadā (kad atkal būs silts laiks) paredzēts remonts torņos un sakristejās. Gan Stirnienes draudzes ticīgie, gan mūsu draugi un pavisam sveši ļaudis ar lūgšanām, pašaizliedzīgu darbu un ziedojumiem ir atbalstījuši baznīcas remontu. Vissirsnīgākā pateicība visiem labdariem!
25. septembrī baznīcā labdarības koncertu sniedza izcili mākslinieki: Kārlis Miesnieks, Dainis Skutelis un Aleksandrs Zeimuļs-Priževoits. Brīnišķajās vīru balsīs dzirdējām gan A. Matvejāna dziesmu sveicinājumu Dievmātei, gan Eiropas klasiķu garīgos skaņdarbus, gan aizgājējiem veltītas melodijas. Dievnama gaišajās velvēs iemirdzējās apcerīgais dziedājums „Par katru elpu pateicos", no dvēseles dziļākajām dzīlēm izskanēja „Crucifixus", patiesi tika dots solījums – „Ja visi Tevi atstātu, es Tevis neatstāšu". Mīļš paldies māksliniekiem un koncertmeistarei Agnijai Strūbergai! Koncerta laikā saziedoti Ls 292,37 remontdarbiem. Pateicamies!
Autore: IEVA ZEPA