Interesanti, ka uz Sarkaņu pagasta z/s "Kalna-Maruškas" rīkoto medus degustāciju, kas 7. septembrī notika SIA "Ādere A" tirgū, sajutušas medus smaržu, pagaršot saldumu salidoja arī Madonas bites.
Beigās jau bija tā, ka bišu saradās vairāk nekā pircēju, – smaidot komentēja z/s "Kalna-Maruškas" bitenieks Aldis Stafeckis.
Vaicāts par to, kuram medum pēc degustācijas bija lielāka piekrišana, Aldis Stafeckis vērtēja: – Mums bija pavasara, meža un pļavu ziedu medus, un katrs, kas vēlējās, vispirms varēja medu izgaršot un tikai tad iegādāties to, kas likās garšīgāks. Vairāk tomēr iegādājās pļavu un meža ziedu medu. Daudziem neparastāks likās meža ziedu medus, jo to ievāc no meža augu ziediem, avenājiem, klāt nāk arī mazliet virši. Tumšākas krāsas medus ir stiprāks, bet bija, kas novērtēja arī gaišākas krāsas – pavasara ziedu – medu, kas Zemgalē izpelnījās vislielāko atzinību. Ģimenes ar bērniem nāca arī aplūkot pārvietojamo bišu mājiņu, jo tādu nebija redzējuši.
Kopumā šis medus gads biteniekiem nav tik dāsns kā divi iepriekšējie, bet medus pietikšot.
Autore: IVETA šMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto