1. oktobrī palika gads, kopš tika izveidota Madonas novada pašvaldības bāriņtiesa. Viedokli, cik veiksmīga ir pirms gada veiktā reforma, lūdzu izteikt Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieci Daigu Elgu Ābolu un Madonas novada pašvaldības bāriņtiesas locekli Ļaudonas pagastā, novada domes deputāti Rutu Vizāni.
Strādā saliedēti
– Lai arī Madonas novada bāriņtiesa pirms gada tika veidota ar duālām domām, tomēr šķiet, ka tā ir veiksmīgākā no visām reorganizācijām pēc Madonas novada izveidošanas. Mans vērtējums varbūt nebūtu tik viennozīmīgs, ja šīs nedēļas sākumā arī Valsts bērnu tiesību inspekcija pēc veiktās pārbaudes nebūtu atzinusi, ka Madonas novada bāriņtiesa strādā veiksmīgi, saliedēti, precīzi attiecībā arī uz pastāvošajiem likumdošanas aktiem un bāriņtiesas locekļi labi pārzina situāciju pagastos, – uzsver Daiga Elga Ābola. – Arī novada dome nav saņēmusi sūdzības par Madonas novada bāriņtiesas darbu vai lūgumus pārskatīt tās pieņemtos lēmumus. Iedzīvotājiem par labu nāk arī tas, ka ne tikai bāriņtiesas locekļi pagastos, bet arī Madonas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja var veikt notariālās funkcijas. Irita Kielbicka ir gana zinoša, turklāt viņu respektē arī pārējie bāriņtiesas locekļi. Tas varbūt ir tāpēc, ka viņa tomēr tika ievēlēta, balstoties ne tik daudz uz domes deputātu ieteikumiem, cik bāriņtiesas locekļu kopīgo lēmumu Madonas novada bāriņtiesas priekšsēdētājas amatam virzīt tieši Iritu Kielbicku.
Veiksmīga izvēle
– Mums jau uz vietas, ja neskaita amata nosaukumu un to, ka tagad sēdes notiek Madonā, nekas nav mainījies. Darba apjoms un virzieni ir tie paši, arī darba mazāk nepaliek, jo situācija daudzās ģimenēs neuzlabojas. Savā gandrīz 15 gadu darba praksē vēl nekad nebiju atņēmusi mātei bērnu un nodevusi valsts aprūpē, bet nu tas ir noticis. Diemžēl bērni ne vienmēr dzimst tajās ģimenēs, kas var un grib nodrošināt pienācīgu bērnu aprūpi un audzināšanu. Izskatās, ka Ļaudonas pagastā šis nebūs vienīgais gadījums, – atzīst Ruta Vizāne. – Darba apjoms, sākoties mācību gadam, vēl vairāk ir palielinājies, jo ir skolēni, kas vienkārši neiet skolā. Lai bāriņtiesa varētu veiksmīgi veikt uzticētos pienākumus, ļoti svarīgi ir sadarboties ar sociālajiem darbiniekiem, kas mums arī izdodas. Attiecībā uz pirms gada veikto reorganizāciju priecē, ka dome, izraugoties Iritu Kielbicku par Madonas novada bāriņtiesas priekšsēdētāju, nav kļūdījusies. Viņa veiksmīgi vada novada bāriņtiesu situācijā, kad Madonas novada bāriņtiesas priekšsēdētājai un sekretārei ir veicams ļoti liels darba apjoms.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA