Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Iecirkņi gaida vēlētājus jau no septiņiem

Redakcija

Autors • 02.10.2010.

Iecirkņi gaida vēlētājus jau no septiņiem
Burtu lielums

Dienu pirms vēlēšanām apklusa partiju reklāmas un norima politiskās diskusijas TV ekrānos. Arī pastkastītes vairs netika piepildītas ar neskaitāmām partiju un apvienību reklāmām. Vēlētāji varēja atviegloti uzelpot un ļauties pārdomām, kuram politiskajam spēkam un kuriem deputātu kandidātiem, ievelkot „plusu", uzticēties, bet kurus – svītrot, vai arī nopietni apsvērt – piedalīties 10. Saeimas vēlēšanās vai palikt malā.

Vakarrīt LNT raidījumā „900 sekundes" eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga gan visus aicināja šodien doties uz vēlēšanu iecirkņiem un izdarīt savu izvēli, uzsverot, ka „ne viss ir zelts, kas spīd, tāpēc nevajag ticēt tiem, kuri sola leiputriju un sivēnus, kas ar dakšiņām lidos pa gaisu paši mutē". Eksprezidente sacīja, ka drīzāk jātic tiem, kuri atzīst, ka būs liesie gadi, kam gan vēlāk sekošot arī treknie.

Arī Valsts prezidents Valdis Zatlers vakar bija paredzējis teikt uzrunu televīzijā ar aicinājumu visiem balsstiesīgajiem pilsoņiem piedalīties vēlēšanās.

Šim aicinājumam pievienojas arī bijušajā Madonas rajona teritorijā izveidoto novadu pašvaldību vadītāji.

– Nav jau cita varianta, kā piedalīties vēlēšanās. Tie, kas neiet uz vēlēšanām, būtībā tāpat piedalās vēlēšanās, tikai nobalso „ar kājām". Viņu nenodotās balsis pēc tam proporcionāli tāpat sadalās kādam par labu vai par sliktu, tā ka uz vēlēšanu iecirkņiem vajag iet un izdarīt savu izvēli, – uzskata Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats.

Par to, ka vēlēšanās ir jāpiedalās, nešaubās arī Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis.

– Par to esmu pārliecināts pat par visiem divsimt procentiem un par to pat nav vērts diskutēt – vienkārši ir jāiet uz vēlēšanu iecirkni un jābalso. Izvēlēties daudziem gan nebūs viegli. Skatoties politiķu diskusijas TV pirms 10. Saeimas vēlēšanām, nācās secināt, ka idejiski atšķirību starp partijām tikpat kā nav vai tās ir mazas, atšķirības vairāk ir novērojamas starp personībām, – atzīmē Guntars Velcis.

Piedalīties vēlēšanās balsstiesīgos Latvijas pilsoņus aicina arī Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters.

– Visiem ir jābūt aktīviem, jāpiedalās vēlēšanās un jāizdara izvēle. Tās ir gan katra tiesības, gan lielā mērā arī pienākums. Daudzi gan saka, ka nav, par ko balsot, bet ir jāieskatās 10. Saeimas vēlēšanām pieteiktajos 13 sarakstos un jāizvēlas. Taču, ja nu tomēr nevienu neatrod, kam varētu uzticēties, tad politikā ir jāiesaistās pašiem, jāstājas partijās un jāpiedalās vēlēšanās, – norāda Andrejs Ceļapīters.

– Par to, ka būtu jāpiedalās vēlēšanās, nevienam nevajadzētu šaubīties, tas būtu jādara pat obligāti. Protams, izvēlēties būs grūti. 10. Saeimas deputātu kandidātu vidū daudz ir tagadējo parlamentāriešu, bet uzticība iepriekšējai Saeimai, spriežot pēc reitingiem un socioloģiskajām aptaujām arī sakarā ar ekonomisko krīzi, ir samērā vāja, tomēr jācer, ka dzīve nākamajos gados mainīsies uz labo pusi, – uzsver Lubānas novada domes priekšsēdētājs Tālis Salenieks.

– Vēlēšanās ir jāpiedalās noteikti, par to nu gan esmu pārliecināta simtprocentīgi, – līdzīgu viedokli pauž arī Varakļānu novada domes priekšsēdētāja Modra Vilkauša.
– Kā jau ne reizi vien esmu teikusi, stāvēt malā un pēc tam vainot citus, ka nav ievēlējuši īstos, nav pareiza pieeja. Piedalīties vēlēšanās tomēr ir katra pilsoņa pienākums.


Vairāk lasiet laikrakstā STARS 02.10.2010.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px