Īsts biatlons, protams, notiek ziemā, kad var slēpot. Toties, gaidot un gatavojoties ziemas sezonai, slēpošanu var nomainīt ar rollerslēpošanu un skriešanu. 25. un 26. septembrī Madonā, sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils", norisinājās Latvijas čempionāta vasaras biatlonā 2. kārta, kurā sacentās Madonas, Alūksnes, Cēsu, Daugavpils, Talsu, Aizkraukles BJSS un Lietuvas biatlonisti, kā arī šī sporta veida veterāni no Madonas, Aglonas, Jelgavas, Daugavpils.
Čempionātā spēkiem mērojās ap 80 dalībnieku, pirmajā dienā veicot sprinta distanci rollerslēpošanā. Kā veicās Madonas BJSS pārstāvjiem?
A grupā 7,5 km distancē uzvarēja Madonas BJSS sportists Mārtiņš Indriksons, Matīsam Spailem – 5. vieta. A grupā Kristai Kupčai – 2. vieta. B grupā jaunietēm 3. vietā – Laura Kupča, Daija Līva Aivare un Laura Beļajeva ierindojās attiecīgi 4. un 5. vietā, bet jauniešu konkurencē šajā grupā Emīls Ezerkalns finišēja 12. vietā. 7,5 km distancē veterāniem Jānis Putniņš ieguva 3. vietu. C grupā jauniešiem Madonas sporta skolu pārstāvēja Dāvids Makarovs un palika 15. vietā.
Svētdien dalībnieki sacentās masu startā, rollerslēpošanas vietā distanci veica, skrienot krosu. Vīriešu grupā Ivo Grandānam – 2. vieta, A grupā Matīsam Spailem – 2. vieta, Mārtiņam Indriksonam – 3. vieta, jaunietēm – Kristai Kupčai – 1. vieta. B grupā Laura Kupča, Laura Beļajeva, Daija Līva Aivare palika 4.-6. vietā. Emīlam Ezerkalnam –
13. vieta. C grupā Anda Kampe izcīnīja 2. vietu, Dāvids Makarovs – 13. vietu. Veterānu grupā Mārai Putniņai – uzvara bez konkurences, Jānim Putniņam – 2. vieta.
Latvijas čempionāta 2. kārtas uzvarētājus apbalvoja LBF ģenerālsekretāre Anna Jermolajeva un valdes pārstāve Guna Redliha, pasniedzot diplomus, medaļas un piemiņas balvas.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AUTORES foto