Latvijas BMX sezonas noslēguma sacensības svētdien, 19. septembrī, Madonas BMX trasē ir noslēgušās ar BMX kluba "Madona" vārda vairākkārtēju locīšanu labā nozīmē.
Mūsu BMX klubs izcēlās ar dalībnieku panākumiem sportiskajā cīņā par godalgotajām vietām, kā arī tika novērtēts ieguldījums trases apstākļu uzlabošanā, jo neilgi pirms sacensībām jaunajā trasē tika asfaltētas virāžas. Asfalta priekšrocības novērtēja gan iebraucēji, gan mājinieki, jo iepriekšējās dienās bija lijis lietus, kas šoreiz neko virāžām nevarēja kaitēt. Līdz ar to arī braucēji jutās drošāk. Protams, kā jau sacensībās gadījās arī vairāki kritieni, kas nekad nesagādā patīkamas emocijas, bet dalībnieki tos godam pārdzīvoja, paldies Dievam, lielu traumu nebija.
Vakar Madonas sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" uz BMX sezonas noslēguma sacensībām pulcējās gandrīz visu Latvijas BMX klubu 70 dalībnieki, tostarp – jaunākā BMX kluba "Madona" sportisti.
Lai arī sacensību dienā dalībnieku bija gaidīts vairāk, tomēr konkurence trasē bija jūtama, un patīkamu pārsteigumu Madonas publikai un līdzjutējiem sagādāja BMX kluba "Madona" sportisti.
– Edvards Baltris B11 grupā un Lelde Šuma G12 grupā ieguva čempiona titulu, B6 grupā Ritvars Raize kļuva par vicečempionu, viņš savā vecuma grupā ir spējīgs cīnīties arī par čempiona titulu, B14 grupā Pēterim Kļaviņam – 3. vieta.
Daudzi iekļuva labāko vidū: B6 grupā Zintis Vilkaitis – 4. vietā, B8 grupā Jānis Reinis Krīgalis – 5. vietā, debitants Jānis Leitāns – 6. vietā, B9 grupā Jānis Krasnovs – 5. vietā, Kristers Kuprans – 6. vietā, Niks Verebs – 8. vietā, B10 grupā Kristaps Kļaviņš – 10. vietā, B11 grupā Nikita Donskovs – 6. vietā, B14 grupā Kalvis Kuprans – 5. vietā, Vents Štonbergs – 6. vietā, – BMX sacensību noslēguma protokolā ielūkojās kluba menedžeris Jānis Kļaviņš.
Viņš minēja, ka Latvijas čempionāta 6 posmos piedalījās arī kluba "Madona" sportisti, un kopvērtējumā B6 grupā Ritvaram Raizem ir 2. vieta, Zintim Vilkaitim – 5. vieta, B8 grupā Jānim Reinim Krīgalim – 10. vieta, B9 grupā Jānim Krasnovam – 8. vieta kopvērtējumā, Kristeram Kupranam – 12. vieta, Nikam Verebam – 13. vieta, B10 grupā Kristapam Kļaviņam – 11. vieta, B11 grupā Edvardam Baltrim – 4. vieta, B14 grupā Kalvim Kupranam – 7. vieta, Pēterim Kļaviņam – 9. vieta, bet Lelde Šuma – 3. vietā.
– Visas sezonas laikā Latvijas čempionāta posmos un citās sacensībās piedalījās BMX kluba "Madona" desmit zēnu un viena meitene. Sezonas noslēguma sacensības mums ir īpaši veiksmīgas, jo ir izcīnītas visu kalumu medaļas. Kopumā mums visā sezonā ir labi panākumi, jo BMX klubs "Madona" darbojas tikai pirmo gadu. Protams, vēl vajadzīgi gan treniņi (arī ziemā), gan sacensību laikā jālūdz talkā veiksme, – vērtēja BMX kluba "Madona" treneris Jānis Kuprans.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 21.09.2010.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto