Balta, gluži kā atdzimusi, savus audzēkņus šoruden sagaidīja Vestienas pamatskola – ar atjaunoto fasādi, kas pamanāma jau pa gabalu.
– Vēl tikai palikusi maza astīte – jāpabeidz balkons, kas būs tāds pats kā senos laikos. Celtnieki (ģenerāluzņēmējs ir SIA „Madonas būve") to sola pabeigt līdz 1. oktobrim, un 9. oktobrī, kad svinēsim 50 gadu jubileju, kopš skola atrodas muižas ēkā, viesus sagaidīs vēl viens patīkams akcents, – pagājušajā nedēļā tiekoties, gandarījumu pauda skolas direktore Vera Gutāne.
– Prieks, ka skola tiek sakārtota, un savā ziņā tā ir cerība, ka tā pastāvēs arī nākotnē, jo mans uzskats ir – ja zūd skola, tad zūd vieta kā tāda. Skolai ir jauns jumts, atjaunota arī sporta zāles fasāde, daļēji šai ēkai nomainīti logi un durvis, izremontēts arī amatu apmācības kabinets, un tas viss veikts par mērķdotāciju līdzekļiem, kas pagastam tika piešķirti, apvienojoties novadā.
– Savukārt pamatskolas energoefektivitātes paaugstināšanas projekta 2. kārtai, kur esam ieplānojuši ievilkt skolā centrālapkuri, ventilāciju un nomainīt atlikušos logus, lai pieminekļu aizsardzības inspekcijai nebūtu pretenziju par plastmasas logiem vēsturiskajā ēkā, ceram piesaistīt Eiropas naudu Vides ministrijas izsludinātajā projektu konkursā „Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanā pašvaldību ēkās", – stāsta Vestienas pagasta pārvaldes vadītājs Artūrs Vīle-Bērziņš. Viņš piebilst, ka pa vidu izdevies realizēt vēl vienu mazu projektu: – Tā ir austriešu firmas tehnoloģija, kas neļauj vēsturiskajiem mūriem uzsūkt mitrumu, līdz ar to nepelē pagrabi, bet muižai pagrabu ir daudz. Esam centušies par apvienošanās naudu gan sakārtot pagasta izglītības iestādes, veicot jau minētos darbus pamatskolā, izremontējot bērnudārzu, gan nomainot kultūras nama jumtu.
Autore: BAIBA MIGLONE
OĻĢERTA SKUJAS foto