Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Ar labām domām un mērķiem

Redakcija

Autors • 21.09.2010.

Ar labām domām un mērķiem
Burtu lielums

Jauno mācību gadu Degumnieku pamatskolas skolēni, skolotāji un vecāki uzsāka ar svētku noskaņojumu, zināšanu kāri, darbaprieku, sapņiem, mērķiem un idejām.

Zināšanas Degumnieku pamatskolā (1.-9. klasē) apgūst 77 skolēni. Skolā tiek nodrošināta arī pirmsskolas izglītības apguve. Jaunajā mācību gadā obligāto piecgadīgo un sešgadīgo apmācību uzsāka 16 bērnu. Turpina darboties 2-4 gadu vecuma grupiņa, ko apmeklē 17 mazo bērniņu. Savas mācību gaitas šogad uzsāka 10 pirmklasnieku.

Kā jau katru gadu, kādam šis ir pirmais, kādam pēdējais mācību gads, kad jāizdara svarīga izvēle par tālākajām izglītības gaitām.

Kristīne Čevere mācās 1. klasē, jauno mācību gadu uzsākusi ar labām domām, sakot, ka patīk iet uz skolu, jo gribas būt gudrai.

Savukārt Laima Ķevere un Laura Krama mācību gadu uzsākušas ar pozitīvām domām, tai pašā laikā neslēpj skumjas un uztraukumu, jo klāt pēdējais mācību gads šajā skolā kopā ar klasesbiedriem, skolasbiedriem un skolotājām. – Vissvarīgākais būs nolikt eksāmenus, – tā domā devītās klases skolnieces.

Degumnieku pamatskolā pirmklasniekiem iejusties skolas vidē palīdz viņu audzinātāja Anita Pauliņa.

– Protams, skolas gaitas sākas ar pozitīvām, cerīgām un optimistiskām domām. Man ir daudz ideju un plānu, tāpēc esmu gatava kopīgi ar saviem pirmklasniekiem tās īstenot. Pirmo dienu svinīgi pavadījām klasītē kopā ar ģimeni, tas ikvienam bērnam ir no svara. Galvenais, lai ir vēlme mācīties, jo katrs mazais nāk uz skolu ar domu, ka labi mācīsies. Vēlu viņiem visu izzināt, lai daudz enerģijas un pacietības āķīgiem uzdevumiem.

Skolas sākumā iedvesmoja arī Degumnieku pamatskolas direktores Ināras Loginas vārdi, pirmklasniekus sveica mīļa, jauka kaķenīte Mincīte (Ina Gutāne), kas 1. klasē kopā ar audzinātāju, bērniem un vecākiem izspēlēja ludziņu "Mazs kaķītis, mazs zaķītis".

Veiksmīgu jauno mācību gadu vēlēja arī Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls.

Skolēni, atgriežoties skolā, var priecāties ne vien par atkalredzēšanos ar saviem klasesbiedriem un skolotājiem, bet arī par izremontēto sporta zāli, zēniem un meitenēm labiekārtotajām dušas telpām. Kā apstiprināja skolas direktore Ināra Logina, remontdarbi un labiekārtošana vēl turpināsies.

Direktores vietniece audzināšanas darbā Edīte Zaube klātesošos iepazīstināja ar Valsts prezidenta Valda Zatlera pateicības vēstuli par divu deju kolektīvu, deju kolektīva vadītājas Daigas Rubenes piedalīšanos X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos Rīgā, kā arī sveica izstādes "Saulespinums" laureāta titula ieguvēju Māri Šķēli par mākslas darbu "Mazs putniņš vēsta pasaulei".

Prieks arī par skolotājiem, kas katru gadu savas zināšanas papildina. Sakarā ar otras augstskolas beigšanu sveica skolotāju Guntu Kolnu.

Kā jau katru gadu, arī šogad trešdienās vecāki vienmēr būs laipni gaidīti skolā uz atklāto durvju dienu, jo kopīgais uzdevums ir rūpes par bērniem, kas ir vislielākā bagātība.

Novēlu, lai jaunais mācību gads skolotājiem ir radošām domām pārpilns, lai pietiek spēka un entuziasma. Vecākiem – lai bērnu skolas gaitas sniedz gandarījumu un prieku, bet skolēniem – labas sekmes mācībās, strādāt radoši un mērķtiecīgi, krāt zināšanas, kas būs nepieciešamas nākotnei, būt sabiedriski aktīviem, sportot, dziedāt, līdzdarboties mākslas pulciņos, deju kolektīvos, izmantot visas iespējas, kādas sniedz skola.

Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA

AUTORES foto

 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px