Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Atjauno sporta zāli un futbola laukumu

Redakcija

Autors • 16.09.2010.

Atjauno sporta zāli un futbola laukumu
Burtu lielums

Ošupes pagasts atrodas vistālāk no Madonas centra, taču arī tur tiek īstenoti ievērības cienīgi projekti. Jau vienā no pirmajiem laikraksta „Stars" šāgada numuriem vēstījām par Degumniekos atklāto atpūtas centru ar diviem peldbaseiniem, saunu un trenažieru zāli, un nu drīz veiksmīgi tiks pabeigti vēl divi objekti.

Runa gan nav par bēdīgi slaveno projektu „Energoefektivitātes paaugstināšana Madonas novada izglītības un pašvaldības iestāžu ēkās", kas tiek realizēts ar Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansiālu atbalstu un kura ietvaros arī Degumnieku pamatskolā jāsiltina jumts, ārsienas un jāmaina logi. Šie darbi ir ieilguši jeb, kā saka Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls, norit „gliemeža ātrumā". Pirms aptuveni diviem mēnešiem, uz to skatoties, raudiens esot nācis, bet tagad pat tas vairs nenākot…

Atjauno arī skatītāju tribīnes

Kad pagājušajā nedēļā ieradāmies Degumnieku pamatskolā, sporta zāles sanitāro mezglu un ģērbtuvju rekonstrukcija, sporta zāles kosmētiskais remonts tikpat kā bija jau pabeigts, palikuši vien daži sīkumi. Kā situāciju precīzi novērtēja Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls, skolēni jau drīzumā varēs iemēģināt atjaunoto sporta zāli. LAD projekta ietvaros sporta zālei tika arī nomainīti logi un izbūvētas jaunas skatītāju tribīnes.

Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs ļoti atzinīgi izsakās par SIA „Spāre" veikumu. Acīmredzot tas ir objektīvs vērtējums, jo turpat līdzās strādā SIA „CB" un var salīdzināt darba organizāciju abās firmās.

– Ar SIA „Spāre" no Vietalvas mums ir izveidojusies ļoti laba sadarbība. Esam spējuši vienoties arī par tādu darbu veikšanu, kas sākotnēji nebija paredzēti, tai skaitā skolas sporta zālē tika atjaunotas skatītāju tribīnes. Katrā ziņā es nevaru teikt nevienu sliktu vārdu ne par būvdarbu vadītājiem, ne par strādnieku disciplīnu. Darbā viņi ieradās astoņos un prom devās pēc pieciem pēcpusdienā. Arī ar alus pudelēm nevienu neredzēju apkārt staigājam, – uzsver Aigars Škēls.

Uz jautājumu, vai pēc sporta zāles kosmētiskā remonta tur varēs rīkot arī deju vakarus un citus pasākumus, Aigars Šķēls gan atbild noliedzoši: – Sporta zāle ir domāta sportiskām aktivitātēm un sacensībām. Kāpēc tur būtu jārīko deju vakari vai citi pasākumi, ja mums ir kārtīgs tautas nams? Arī 1. septembra svinīgajam pasākumam mums ir ļoti laba aktu zāle.

Top lielais futbola laukums

Intensīvi darbi pagājušajā nedēļā norisinājās arī skolas stadionā, kur notiek futbola laukuma rekonstrukcija un drenāžas sistēmas izbūve.

– Sporta zāles rekonstrukcija ir paveikta jau 99,9% apmērā. Stadionā gan vēl kādam mēnesim darba pietiks. Tas tika iesākts, būvējot skolu pirms vairākiem gadu desmitiem, bet līdz galam izveidots netika – pietrūka apmēram gada „padomju režīma". Taču tagad arī tas būs sakārtots, izbūvēts skrejceļš (varbūt ne tik glauns kā Kalsnavas pamatskolā, bet atbilstošs paredzamajai noslodzei), un tiks izveidots arī lielais futbola laukums, līdzīgi kā Madonas stadionā. Uzsākot darbus, no stadiona vispirms tika novesta lielā augsnes kārta un izbūvēta drenāža. Tagad tiks uzbērta auglīga zemes kārta un iesēts zāliens, – paveikto un vēl darāmo raksturo Aigars Šķēls.

Vaicāts, kāpēc futbola laukumam nav izvēlējušies mākslīgo segumu, Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs to skaidro ar izmaksām un paredzamo noslodzi.

– Nākampavasar varēsim to izmantot tādiem mērķiem, kādi bija paredzēti pirms divdesmit pieciem gadiem, kad to sāka būvēt, nevis peldināt pīles. Sakarā ar to, ka stadiona lielākajā daļā augsnes kārta bija apmēram 15 cm zem skrejceļa, tas bieži mirka ūdenī, – atceras Aigars Šķēls, uzsverot, ka stadiona futbola laukuma rekonstrukcija un drenāžas sistēmas izbūve izmaksās Ls 45 530,46. – Priecē, ka šo projektu īsteno Madonas novadā reģistrēts uzņēmums – SIA „MTE", – atzīst Aigars Šķēls.

Cerības vēl nezaudē

Attiecībā uz iesāktajiem siltināšanas darbiem Degumnieku pamatskolā Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs uzsver, ka cerības uz pozitīvu iznākumu vēl neesot zaudējuši.
– Cenšamies saglabāt optimismu, domājot, ka būvfirma „CB" sasparosies, spēs iekļauties jaunajos termiņos, iesākto siltināšanas projektu pabeigs līdz 15. novembrim un lielās neērtības skolēniem un skolotājiem nebūs jāpiecieš visu mācību gadu. Mācību procesam katrā ziņā tas par labu nenāks, tāpēc ceram, ka būvniekiem nāks palīgā Aladins ar burvju lampu un arī Dabas māte būs kopā ar viņiem, agri neuznāks sals un varēs veikt arī tos darbus, kuriem nepieciešamā gaisa temperatūra ir virs nulles, kā, piemēram, cokolu un fasādes siltināšanai, – akcentē Aigars Šķēls, norādot, ka darba organizācija no būvnieku puses ir zem katras kritikas. Būvuzraugs gan esot ļoti atsaucīgs, vienmēr atbraucot un apsekojot, ja ir radušās šaubas, ka kaut kas nav izdarīts tā, kā projektā paredzēts.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 16.09.2010.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px