Kā pastāstīja Bērzaunes pagasta Sauleskalna tautas nama vadītāja Judīte Gūte, vakar pēc nelielā pārtraukuma vasarā jauno sezonu atsāka vīru koris „Gaiziņš", kā arī sieviešu vokālais ansamblis „Sonante". Šobrīd aktīvi tiekot gatavoti aicinājumi dalībniekiem atsākt darboties arī citos kolektīvos.
– Zināms, ka 21. septembrī uz pirmo nodarbību pēc vasaras pulcēsies 1.-4. klašu deju kolektīvs un interešu izglītības pulciņš bērniem, kurā tiek apgūta tēlotājmāksla, rokdarbi un tamlīdzīgi. 22. septembrī darbu atsāks bērnu vokālais ansamblis, 23. septembrī – bērnu dramatiskais kolektīvs. Drīzumā kopā atkal sanāks arī Bērzaunes pagasta amatierteātris. Savukārt bez pārtraukuma aktīvi ir darbojušies un turpinās darboties līnijdeju un vēderdeju kolektīvi. Nedaudz vairāk kā trīs mēnešus pastāv jauns kolektīvs – dāmu vokālais ansamblis „Vēlziedes", kas radās pēc pašu Bērzaunes pagasta iedzīvotāju iniciatīvas. Šajā ansamblī dzied pārsvarā pensijas vecuma dāmas, pagaidām tajā ir piecas dalībnieces, un es šo ansambli vadu, – atklāja Judīte Gūte. Jautāta par dalībnieku skaitu šajos kolektīvos, viņa secināja, ka tas noturas pārsvarā nemainīgs. Protams, vienmēr tiek laipni gaidīti jauni interesenti, piemēram, vīru koris „Gaiziņš" noteikti novērtētu jaunu vīru balsis, taču arī pamatsastāvs ir spēcīgs un noturīgs.
Autore: LAURA VOITIŅA