29. un 30. augustā ar semināru Madonā, bērnu un jauniešu centrā, noslēdzās Eiropas Reģionālās attīstības fonda Baltijas jūras reģiona Interreg IIIA programmas Ziemeļu prioritātes līdzfinansēts projekts „Jauniešu nometnes", kas ilga no 2006. gada jūnija
Projekta ietvaros notika trīs nometņu bloki: vides, mākslas un radošās nometnes. Katrā blokā tika noorganizētas divas nometnes, no kurām viena notika Latvijā, otra – Krievijā. Notikuši arī trīs semināri projekta koordinatoriem, nometņu vadītājiem par starptautisku nometņu organizēšanas specifiku.
Semināra atklāšanā viesus no Alūksnes, Pleskavas un Pečoriem sveica Madonas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Valentīns Rakstiņš. Viņš pastāstīja par Madonas pilsētas attīstību šodien, tās iecerēm nākotnē. Uzsvēra sadarbības nozīmi starp kaimiņvalstīm savstarpējās sapratnes veicināšanā.
Madonas bērnu un jauniešu centra pedagogi (V. Pelše, L. Grāvīte, N. Niedrīte) seminārā vadīja nodarbības par nometņu attīstību Madonas rajonā un centra organizētajām nometnēm. Ar militāri patriotiskās nometnes organizēšanas īpatnībām un iespējām viesus iepazīstināja Degumnieku pamatskolas direktores vietniece audzināšanas darbā un šīs nometnes vadītāja E. Zaube.
Pēcpusdienā projekta ietvaros šāgada vasarā notikušās nometnes prezentēja Alūksnes Valsts ģimnāzija, Pleskavas mākslas skola, Pleskavas bērnu un jauniešu centrs un vides nometnes jaunieši no Pečoriem. Lai arī nometnes notika viena projekta ietvaros, katra no tām bija atšķirīga un savdabīga. Radošās nometnes, ko organizēja Madonas un Pleskavas bērnu un jauniešu centri, bija bagātas ar kopīgiem piedzīvojumiem, radošām darbnīcām, kurās atklājās jauni talanti, prasme būt tolerantiem un apgūt jaunas sociālās prasmes savstarpējās attiecībās ar vienaudžiem. Vides nometnēs liela uzmanība tika veltīta pētnieciskajam darbam un saudzīgai attieksmei pret vidi. Viens no izpētes objektiem bija Alūksnes un Pleskavas dzeramā ūdens kvalitāte. Mākslas nometnēs jaunieši darbojās plenēros, grafikas dizaina, batikas, tekstilmozaīkas un kompjūtergrafikas darbnīcās.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 08.09.2007.
Autore: GUNITA KĻAVIŅA
Madonas bērnu un jauniešu centra direktore
Foto no arhīva