Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

„No cilvēcīgā viedokļa var saprast…”

Redakcija

Autors • 13.09.2010.

„No cilvēcīgā viedokļa var saprast…”
Burtu lielums

Mūs, divus vecīšus, kas dzīvo Ērgļos, Upes ielā 1, kopīpašuma mājā, katru pavasari priecēja pirms vairākiem gadiem stādīto un kopto ābeļu ziedi, rudenī –
bagātīgā ābolu raža. Taču izrādījās, ka blakus dzīvo cilvēki, kuriem šie augļu koki traucē. Tā, kaimiņiene nozāģēja visas skaistās un ražīgās ābeles, plūmes un ķiršus, kuri viņai bija tikuši no iepriekšējā dzīvokļa īpašnieka. Vēlāk vairāki cilvēki nozāģēja visas teritorijā esošās ābeles. Tagad mūsu logu priekšā ir novietotas veļas auklas un katru dienu varu priecāties par skatu uz kaimiņu apakšveļu, – tā vēstulē raksta Adelberts Tiukelli.

Šis notikums Adelbertam un viņa sievai Aleksandrai esot bijis ļoti liels pārdzīvojums, tāpēc viņi rakstījuši arī iesniegumu Ērgļu novada domei un policijas iecirkņa inspektoram, lai tiktu secināts, vai nodarītais ir vai nav pārkāpums.

Ērgļu novada pašvaldības sekretāre Ausma Rozenberga komentēja, ka dažādi konflikti Tiukelli kungam ar pārējiem kopīpašuma mājas iemītniekiem ir jau sen. Katru pavasari šajā teritorijā esot rīkotas talkas, nesen esot atrisināta problēma ar nelegāli sabūvētajiem šķūnīšiem pie estrādes. Tā kā pārējiem mājas iemītniekiem teritorija šķitusi nesakopta, rīkotas pat iedzīvotāju sanāksmes. Ērgļu novada pašvaldības administratīvās komisijas priekšsēdētājs Auseklis Knope pastāstīja: – Pēc šī notikuma Tiukelli kungam ieteicu griezties policijā, lai tiktu vērtēts, vai tas vispār ir vai nav pārkāpums. Tālākais ir viņu rīcībā. Iepriekš vien esmu organizējis iedzīvotāju sapulci, lai teritorijas sakārtotības jautājumā visi varētu izteikties. Tā kā tur daudz kas bija nesakopts, uzdevu katra dzīvokļa īpašniekam sakārtot savu teritoriju, un katrs tad nu rīkojās pēc savas saprašanas un varēšanas.

Iepriekš Upes ielas 1 teritorija bijusi aizaugusi, paša Tiukelli dēla privatizētajā zemes gabalā stāvējis traktors, pavasarī reizēm atvesti arī kūtsmēsli un izgāzti turpat. Tā kā zemes gabals robežojas ar kopīpašuma zemi, iedzīvotājiem nācies pieciest daudzas nepatīkamas blakusparādības. Kā uzskata pašvaldības darbinieki, kopš izzāģēti vecie koki un krūmi, teritorija ir sakoptāka un situācija nedaudz uzlabojusies.

Jautāts, vai notikušais konstatēts kā pārkāpums, Vidzemes reģiona policijas pārvaldes Ma­donas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas vecākais iecirkņa inspektors kapteinis Gunārs Jurkovskis atbildēja: – Nozāģētās ābeles pirms daudziem gadiem, vismaz 20, stādīja pats Tiukelli kungs, taču zemes administratīvās reformas gaitā tagad tās atradās pašvaldības īpašuma teritorijā. Tāpēc tajā, ka iedzīvotāji vērsās novada domē ar iesniegumu šos un citus augļu kokus nozāģēt, lai attīrītu teritoriju, saņēma atļauju un kokus nozāģēja, nav konstatējams nekāds pārkāpums. No cilvēcīgā viedokļa Tiukelli kungu var saprast – ābeles ir stādījis viņš, tajā laikā tas bija domāts visiem – lai ir skaista, apzaļumota apkārtne, taču ir pagājis daudz laika, koku zari ir pletušies platumā, aizēno kaimiņu logus. Iespējams, ja viņš būtu ticis pabrīdināts par šādu pašvaldības atļauju un pārējo mājas iedzīvotāju vēlmi zāģēt kokus, problēmas nebūtu radušās. Tāpat arī viņš savulaik bija stādījis ķiršu, plūmju kokus, taču nu tie atradās kaimiņa teritorijā, un arī par to nozāģēšanu, it kā bez viņa ziņas, kungs sašuta.

Autore: LAURA VOITIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px