Madonas puses sērfošanas entuziasti uzskata, ka Kāla ezers ir viens no skaistākajiem ezeriem pasaulē.
21. gadu vindsērfinga sportisti vasaras sezonu noslēdz tieši Kāla ezerā, tiekoties "Vidzemes balvas" izcīņas sacensībās.
Jau kopš 1989. gada sacensību organizatoru vidū ir Ivars Ankravs un Edgars Lācis. Vēlāk pievienojās Vilnis Toms, bet beidzamajos gados – arī Aldis Šuriņš.
28.-29. augustā pasākums bija labi apmeklēts – piedalījās 34 sacensību dalībnieki, kas cīnījās 3 grupās, viņu ģimenes un līdzjutēji.
Sestdien tika izbraukti 4 braucieni. Kaut arī svētdien lija visu dienu, tas nespēja traucēt izbraukt maratonu. Mazāk pieredzējušajiem sportistiem tas bija īsts varoņdarbs – maratons veda apkārt divām salām, visu sarežģīja starpsalu tuneļos mainīgie vēji.
Kungu konkurencē līdz 50 gadiem un arī kopvērtējumā uzvarēja Mārtiņš Grobiņš, 2. vietā – Alvis Ozoliņš, 3. vietā – Māris Vīgants. Kungiem virs 50 gadiem 1. vietā – Gunārs Rozenbergs, kas ir arī šā gada pasaules čempionāta posma Liepājā uzvarētājs. Sīvā cīņā ar blakus punktiem 2. vietā palika arhitekts Andris Vītols, bet 3. vietu izcīnīja Ivars Ankravs. Vēl sīvāka cīņa bija dāmām – abas olimpietes –
Ilona Grīnberga un Vita Matīse – ieguva vienādu punktu daudzumu, 3. vietā ierindojās Iveta Daude.
Madoniešu konkurencē, cīnoties par Māra Gailuma sarūpētajām Madonas novada pašvaldības balvām, uzvarēja Ivars Ankravs. 2. vietā – Aldis Zēmanis, bet 3. vietā –
Aldis Šuriņš, kura fotogleznas bija arī galvenās balvas. Visi sportisti bija patīkami pārsteigti, jo darbi bija ļoti skaisti. Paldies "Jameson" par sarūpētajām balvām.
Svētdien bērni piedalījās zīmējumu konkursā. Piekto gadu balvas bērniem gādā arī mūsu novadnieks Zigmunds Urtāns.
Organizatori saka paldies visiem sportistiem, aktīvajiem līdzjutējiem, labajām Vestienas skolas saimniecēm, viesmīlīgās atpūtas vietas "Kālezers" saimniekiem un visiem pasākuma organizatoriem.
Autore: SANDRA ANKRAVA
ZIGMUNDA URTĀNA foto