DZELZAVAS pagastā nākamās nedēļas vidū tiks uzsākta ES fonda līdzfinansētā projekta „Dzelzavas pagasta Dzelzavas ciema ūdenssaimniecības attīstība" realizācija.
Kā pastāstīja SIA „Dzelzava" valdes loceklis Ilgvars Kerevics, vakar notika pirmā sanāksme, kurā piedalījās būvuzraugs, celtnieki un pasūtītājs.
– Trešdien sāksies būvniecības darbi, ko veiks SIA „Rubate". Ūdenssaimniecības rekonstrukcijas ietvaros tiks izbūvēta atdzelžošanas stacija, rekonstruēta artēziskā aka, atjaunots ūdenstornis, rekonstruēti ūdensvadi un tamlīdzīgi. 2. etapā tiks izbūvēta jauna notekūdeņu attīrīšanas iekārta. Pagaidām vēl nav sastādīts darbu izpildes grafiks, tāpēc nezinām, kādu laiku aizņems darbu paveikšana. Kad tas būs sastādīts, zināsim arī, kura darbība ir veicama pirmā, kura ir nepieciešamāka. Ceram, ka projekts tiks realizēts līdz jaunajam gadam. Taču, tā kā pārsvarā veicami rakšanas darbi un projekta realizācija iekrīt rudens/ziemas mēnešos, iespējamas atkāpes no grafika, – informēja Ilgvars Kerevics.
Projekts „Dzelzavas pagasta Dzelzavas ciema ūdenssaimniecības attīstība" tika apstiprināts šā gada 5. martā par kopējām izmaksām 411 125,47 latu apmērā. Tā mērķis ir uzlabot ūdenssaimniecības attīstību apdzīvotās vietās ar iedzīvotāju skaitu līdz diviem tūkstošiem.
Autore: LAURA VOITIŅA