KALSNAVAS pamatskolā, sākot ar šo mācību gadu, sāka darboties klasīte bērniem ar īpašām vajadzībām. Tai dots nosaukums "Kāpēcīši". – Tā ir apvienotā klase – četri pirmklasnieku vecumā un viens mazliet vecāks, kam iepriekš bija mājmācība, uz skolu atnākot tikai pa brīdim, – "Staram" atklāja skolas direktore Gunta Lapsa.
Vasarā sakarā ar šo īpašo apmācības programmu kursos mācījās 11 skolotāji, tomēr ne visi pašlaik piedalās apmācībā. Sākumā varbūt viņiem bija ne tik viegli kā ar vispārizglītojošajām programmām – jauna lieta, taču nu jau sāk iejusties gan bērni, gan skolotāji. Šķiet, ka vecāki arī ir apmierināti. Visi bērni šajā klasītē ir no kalsnaviešu ģimenēm. Klases audzinātāja ir Ināra Tomaševiča, priekšmetus pasniedz dažādi skolotāji, piemēram, Andris Kupčs, Ilzīte Oga u. c. Stundas un mācību dienas ir saīsinātas. Būtībā bērni paēd pusdienas un dodas mājās. Pašvaldība šiem bērniem un arī citiem pirmklasniekiem piešķīrusi brīvpusdienas. Pavasarī iesniedzām projektu "Kāpēcīšu" klases aprīkošanai un mācību materiāliem, tomēr tas netika atbalstīts, tagad to cenšamies darīt saviem spēkiem. Iesākts ir, un jāstrādā. "Kāpēcīši" labi iejūtas skolas kolektīvā, pārējie bērni nāk pie viņiem ciemos, aprunājas.
Autore: ASTRA ZAGORSKA