Vērīgākie madonieši jau būs pamanījuši jaunu košumkrūmu parādīšanos Madonā pie Rūdolfa Blaumaņa pieminekļa. Todien, kad kociņus stādīja "Lauku mielasta" organizatori – biedrība "Slow Food", lija lietus, un pati stādīšana neizpelnījās daudzu madoniešu līdzdalību.
Toties mūsu fotogrāfs bija klāt brīdī, kad savu kociņu Madonā iestādīja svētku "Lauku mielasts" rīkotāji. Kociņu stādīšanas mirkli pagodināja gan biedrības "Slow Food" valdes priekšsēdētāja vietniece Vanda Davidanova, gan "Lauku mielasta" ģenerālsponsora – a/s "Limbažu piens" – valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks, gan biedrības "Mārketinga padome" vadītāja Inguna Gulbe, a/s "Latvijas Krājbanka" Madonas filiāles vadītāja Rudīte Dzene, AAS "Balta" reģiona centra "Vidzeme" vadītāja Aija Eglīte, a/s "Lazdonas piensaimnieks" valdes priekšsēdētāja Elvīra Utināne, Madonas pilsētas domes izpilddirektors Āris Vilšķērsts un citi.
Madonas pilsētas īpašumu uzturēšanas dienesta vadītāja vietniece Gita Lutce pastāstīja, ka 25. augusta rītā pie Blaumaņa pieminekļa iedēstīti 24 košumkrūmi – tūju pundurformas.
Tās Madonai dāvināja biedrība "Slow Food", pasūtot stādus a/s "Latvijas valsts meži" uzņēmuma "Sēklas un stādi" kokaudzētavā Kalsnavā.
Kā sacīja Gita Lutce, tās ir ‘Salaspils' tūjas, kas neaugs lielas, bet sakuplos kā "bumbiņas", veidojot pie pieminekļa skaistu zaļu ieloku.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto