Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Interesanta ekskursija pa Kurzemi

Redakcija

Autors • 30.08.2010.

Interesanta ekskursija pa Kurzemi
Burtu lielums

Augusts ir ne tikai trešais vasaras mēnesis, bet arī ilgi gaidītās divu dienu brīvdienas triju novadu – Madonas, Cesvaines un Varakļānu – pasta darbiniekiem.

Ir vietas, kur mēs bez šīm ekskursijām nenonāktu, liela nozīme ir organizatoriem. Dzestrajā 21. augustā, sestdienā, pie Madonas pasta piebrauca skaists autobuss. Tajā sakāpa 52 braucēji. Ekskursijā piedalījās Madonas, Cesvaines un Varakļānu novada pasta un piegādes punkta nodaļu darbinieki ar ģimenēm, kas Madonas pasta arodbiedrības kultorga (atbildīgais par pasākumiem) Lucijas Zembergas un ekskursijas vadītājas Initas vadībā devās ekskursijā uz Kurzemi. Ceļojums sākās no Madonas un aizveda ceļot gribētājus līdz Kolkas ragam – Kurzemes tālākajam ziemeļu punktam.

Ekskursijas galapunkts pirmajā dienā bija kempings „Stieress", kur arī nakšņojām skaistajā vietā pie dabas. Apmēram 300 metru attālumā no kempinga bija jūra. Kas var būt brīnišķīgāks par jūru? Visdažādākajās diennakts stundās, un vēl mēnesgaismā peldēties… Nakšņojām skaistā vietā pie dabas.

Ceļojuma laikā apskatījām Kolkas ragu. Redzējām, kā saskaras jūras un līča ūdeņi, no kā veidojās brīnumaini virpuļi. Patīkami vērot saulrietu, kad saule ienirst Baltijas jūrā, no rīta – saullēktu, kad saule iznirst no līča ūdeņiem.

Tālāk ceļš veda uz Vaidi, kur mūs visus aizkustināja ragu muzejs, apskatījām un iepazināmies ar Edgara Hausmaņa staltbriežu, stirnu un aļņu ragu privātkolekciju, kur bija vairāk nekā 500 eksponātu. Kā pastāstīja saimnieks, zvēri neesot nomedīti, bet šie ragi esot dzīvnieku mestie. Visi eksponāti bija ērti apskatāmi, glīti sakārtoti pie sienām vai arī pārvērsti par lieliem, ērtiem krēsliem.

Nākamais pieturas punkts bija Slīteres bāka, kur mūs saviļņoja pasakainā dabas taka, savdabīgais stāvkrasts, kas esot otrs augstākais pēc Jūrkalnes stāvkrasta. No bākas pavērās burvīgs skats uz Irbes jūras šaurumu.

Talsu novada Īves pagastā atrodas Laumu dabas parks, šajā dabas parkā bija lieliski izstaigāt dabas izziņu takas – Bišu taku, Putnu taku un Meža taku. Bišu takā varējām iepazīt dažādus bišu valstības noslēpumus, Putnu takā – putnu izcelsmes vēsturi, aplūkot putnu spalvas.

Augu takā bija iespēja aplūkot īvju šķirnes, dažādu formu kadiķus un citus mūžzaļos augus. Parka dīķī acis priecēja ūdensrozes. Laumu dabas parkā mūs visus cienāja ar īpašām pankūkām. Parkā valdīja miers. Visi priecājās par skaisto, ko mums devusi māte daba, līdz ar to aizmirsām ikdienas rūpes un bēdas.

Ekskursijas laikā šķita, ka grupa ir kā liela, saliedēta ģimene – cienāja cits citu ar līdzpaņemtajiem gardumiem, dziedāja dziesmas, skanēja smiekli, notika jautras atrakcijas, kur varēja nopelnīt medaļas un iegūt galveno balvu. Izskanēja kādas dalībnieces atziņa: „Paldies ekskursijas organizatorei Lucijai un vadītājai Initai par mums atvēlēto laiku un pārdomātu ekskursijas vadīšanas plānu, ļoti patika iesaistīšanās norisēs, pārējo dalībnieku līdzdarbošanās ar dziesmām, mīklām un atjautīgām atrakcijām."

Otrajā dienā ar patīkamu nogurumu, pozitīvām emocijām un dziesmu pavadījumā atgriezāmies mājās apmierināti, ka esam atkal uzzinājuši un redzējuši ko jaunu. Paldies Madonas pasta arodbiedrībai, ka tā domā ne tikai par darbu, bet arī par darbinieku dvēselisko pusi. Paldies SIA „Bānītis" šoferītim Jānim, kas bez grūtībām orientējās uz Latvijas ceļiem un lieliski pārzināja tūristu iecienītākās vietas, par tīro autobusu un labestību, kas izstaroja pret ekskursijas dalībniekiem.

– Ekskursiju organizēšana ir smags un atbildīgs darbs. Daži domāja, ka esmu gide, bet šoreiz biju kā ekskursijas vadītāja, lai izklaidētu braucējus ar jautrām atrakcijām un nodarbēm. Daudzi cilvēki pēc ekskursijām saprot, cik lielu darbu ir paveikuši organizatori pirms un arī pasākuma laikā, – pastāstīja Inita.

– Kopumā ceļojums bija izdevies – brīnišķīgs laiks, jauka atmosfēra, jauni iespaidi. Kempingā, kafejnīcā izbaudījām apkalpojošā personāla viesmīlību pret tūristiem, –
piebilda ekskursijas vadītāja Inita. Arī Lucija Zemberga atzina, ka ekskursija izdevās, bet vienmēr jau gribas, lai ir vēl labāk.

Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA

Foto no personiskā arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px